Erfaring med ERP-systemer?
Proplan AS
Hemmingstadveien 15, 5535 Haugesund, 5535 Haugesund, Hybridkontor
Om jobben
Stillingstittel
PROSJEKTLEDER
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest søndag 4. mai
Våre kunder i Haugesund trenger en prosjektleder som digger oversikt, høyt tempo og utfordringer. Er det deg?
Grunnet økt oppdragsmengde og ønske om ytterligere vekst, ser vi etter en dyktig og engasjert prosjektleder til vårt kontor i Haugesund.
Proplan AS er en ledende softwareleverandør som hjelper bedrifter med å effektivisere deres økonomi- og forretningsprosesser. Som prosjektleder vil du være en viktig del av vår vekststrategi, og jobbe tett med både nye og eksisterende kunder.
Arbeidsdagen din hos oss vil blant annet bestå av:
- Prosjektledelse for mange prosjekter med ulik tidslinje og oppgavemengde
- Følge opp leveranse av administrative systemer i henhold til vårt rammeverk
- Lede tverrfaglige team
- Identifisere og tildele nødvendige ressurser i prosjektet
- Arrangere og lede statusmøter for å følge opp fremdrift og utfordringer
- Rapportere prosjektstatus fortløpende
- Risikostyring
Som prosjektleder for ERP-prosjekter kreves det sterke lederegenskaper, god systemforståelse, og evne til å balansere forretningsmål med praktiske implementeringsutfordringer. Dette på en slik måte at kundene gjerne betaler for dine tjenester og den merverdi du tilfører.
Kvalifikasjoner vi ser etter:
- Bachelorgrad/mastergrad innen økonomi og administrasjon, logistikk, IT eller tilsvarende relevant utdanning. Erfaring kan kompensere for manglende utdanning
- Erfaring med ERP system og god prosessforståelse/systemforståelse er en fordel
- Prosjektledererfaring er ønskelig
- Erfaring fra konsulentrollen er en fordel
Personlige egenskaper
- Relasjonsbygger, med gode samarbeidsevner og trives med å jobbe i team
- Gode kommunikasjonsevner, kommuniserer godt på både norsk og engelsk, muntlig og skriftlig
- Serviceinnstilt og med evne til å skape og vedlikeholde gode relasjoner til kunder
- Ha en strukturert tilnærming, med evne til å prioritere og sikre gjennomføring
- Trives med å balansere flere oppgaver og prosjekter samtidig
- Proaktiv og løsningsorientert
- Kommuniserer godt på både norsk og engelsk, muntlig og skriftlig
Hos oss får du
- Stor mulighet til å videreutvikle både stillingen og din egen arbeidshverdag.
- Jobb i et selskap med stor investeringsvilje, og solid økonomisk og organisatorisk grunnlag
- Et godt arbeidsmiljø med hyggelige kollegaer
- støtte til treningssenter
- konkurransedyktige lønnsbetingelser
- gode utviklingsmuligheter internt i Proplan konsern
- dekning av bredbånd hjemme
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Vi i Proplan hjelper våre kunder, gjennom kunnskap, erfaring og teknologi, inn i fremtiden via våre tre forretningsområder: Software, Rådgivning og Driftstjenester. I tillegg til leveranse av programvare og konsulenttjenester innen regnskap, logistikk, lønn og personal, utvikler vi egen software: Proplan HRM, Proplan Time og Proplan Tiltak. Vi har også et eget in-house regnskapsbyrå, Proplan Regnskap AS.
Proplan ble etablert i 1991, og er i dag et konsern med 150 ansatte, lokalisert i de største byene i Sør-Norge. Hovedkontoret er Stavanger, og vi har regionskontor i Bergen, Haugesund, Kristiansand, Sandefjord og Oslo. Vi ligger an til en omsetning på 200 millioner i 2024, og har ambisjoner om ytterligere vekst i årene som kommer.
Sektor
Privat