Er du lidenskapelig opptatt av mat og gjestfrihet?
Ilsetra Hotel
Øyer, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Kjøkkensjef
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Er du lidenskapelig opptatt av mat og gjestfrihet? Vi søker en engasjert F&B Manager til Ilsetra Hotel, samt kokker til både helårsstilling og sesongarbeid. Bli en del av Frich’s og skap uforglemmelige matopplevelser!
Om ossFrich’s er mer enn et sted å bo og spise -- vi skaper gode opplevelser med god mat, gjestfrihet og lokal tilhørighet. Ilsetra Hotel ligger høyt oppe i Hafjell med spektakulær utsikt og et mangfold av aktiviteter, mens Dale-Gudbrands Gard er et historisk hotell med lange tradisjoner. Vi ønsker å gi våre gjester en helhetlig opplevelse -- fra unike omgivelser til smakfulle måltider med bærekraftige råvarer.
F&B Manager -- Ilsetra HotelSom vår nye F&B Manager vil du være hjertet i matopplevelsene på Ilsetra Hotel. Du får ansvar for å lede kjøkken- og servitørteamet, utvikle menyer og sikre høy kvalitet i både service og mattilbud. I tillegg vil du ha det faglige ansvaret for Dale-Gudbrands Gard, og bidra til å videreutvikle mat- og drikkekonseptene på begge destinasjoner.
Arbeidsoppgaver- Daglig drift og utvikling av mat- og drikkekonseptet på Ilsetra og Dale-Gudbrands Gard.
- Lede og motivere kjøkken- og servitørteamet.
- Sikre kvalitet i menyer med fokus på lokal tilhørighet og bærekraft.
- Planlegging og gjennomføring av arrangementer som konferanser, bryllup og selskaper.
- Kontroll på kostnader, lagerstyring og effektiv drift.
- Sikre at alle hygienestandarder overholdes.
- Rekruttering, opplæring og utvikling av medarbeidere.
- Erfaring fra hotell- eller restaurantbransjen, gjerne som F&B Manager eller en lignende rolle.
- Evne til å lede og inspirere et team.
- Interesse for mattrender og bærekraftig drift.
- Strukturert, løsningsorientert og serviceinnstilt.
- Gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk.
- En spennende lederrolle på en unik destinasjon.
- Et dynamisk og inspirerende arbeidsmiljø.
- Konkurransedyktige betingelser og gode utviklingsmuligheter.
- Fleksibilitet i arbeidstid og mulighet for variasjon i arbeidsoppgaver.
Vi søker også kokker til både en fast 100% stilling på Ilsetra og en sesongstilling på Dale-Gudbrands Gard.
Arbeidsoppgaver- Tilberedning av smakfulle retter med fokus på lokale råvarer.
- Bidra til utvikling av menyer i tråd med Frich’s konsept.
- Sikre høy kvalitet og effektiv drift på kjøkkenet.
- Holde orden på kjøkkenet og følge hygienerutiner.
- Erfaring som kokk, gjerne fra hotell- eller restaurantbransjen.
- Interesse for bærekraftige råvarer og matlaging.
- Evne til å jobbe både selvstendig og i team.
- Positiv og engasjert innstilling.
- Fast helårsstilling på Ilsetra Hotel eller sesongstilling på Dale-Gudbrands Gard.
- Muligheten til å jobbe i spektakulære omgivelser.
- Et godt arbeidsmiljø med dyktige kolleger.
- Konkurransedyktige betingelser.
Er du klar for en spennende jobb innen mat og service? Vi ser frem til å høre fra deg!
Om bedriften
Frich’s skaper gode opplevelser med gjestfrihet, smakfull mat og lokal tilhørighet. Ilsetra Hotel, på toppen av Hafjell, byr på spektakulær utsikt, god mat og en avslappende atmosfære, med utendørs basseng og nærhet til naturen. Dale-Gudbrands Gard kombinerer historie og moderne komfort, og er et unikt sted for møter, bryllup og gode måltider i stemningsfulle omgivelser. Velkommen til Frich’s -- hvor gode opplevelser skapes!
Sektor
Privat
Nettsted