Vil du være med å styrke norsk legemiddelproduksjon og legemiddelberedskap?
Ås produksjonslab AS
Gamleveien 2, 1430 Ås
Om jobben
Stillingstittel
Kontrollfarmasøyt
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest onsdag 11. juni
Vi søker nå en engasjert og lærevillig farmasøyt til vår kontroll- og kvalitetsavdeling hos Ås produksjonslab. Dette er en spennende mulighet for deg som ønsker å utvikle deg innen legemiddelproduksjon og kvalitetssikring -- og samtidig bidra til et viktig samfunnsoppdrag.
Vi produserer flytende, ikke-sterile legemidler i henhold til Forskrift om tilvirkning av legemidler i apotek. Bedriften har omtrent 45 produkter i sortimentet, og de fleste produseres på vegne av Serviceproduksjon AS (NAF-preparater). For å møte fremtidige behov og styrke vårt fagmiljø, ønsker vi nå å utvide teamet med en ny farmasøyt.
Søknader vurderes fortløpende. Sentrale ansvars- og arbeidsoppgaver:Avhengig av din bakgrunn og kompetanse vil du få opplæring og gradvis ansvar innen blant annet:
- Frigivelse av legemidler og handelsvarer
- Godkjenning av råvarer og emballasje til bruk i produksjon
- Leverandørvurdering og godkjenning av leverandører
- Utarbeidelse av prosedyrer, spesifikasjoner og forskrifter
- Analyser av råvarer og ferdigvarer
- Generelt laboratoriearbeid
- Kvalitets- og forbedringsarbeid
- Kvalifiserings- og valideringsarbeid
- Opplæring og undervisning i GMP og kvalitetssikring
- Revisjoner, både eksterne og interne
- Cand. pharm. eller master i farmasi
- Erfaring fra farmasøytisk tilvirkning er en fordel, men ikke et krav
- Gjerne kjennskap til kvalitets- og forbedringsarbeid i henhold til GMP
- Interesse for laboratoriearbeid og analyse
- Gjerne erfaring med IT og digitalisering
- Svært gode norskkunnskaper, både muntlig og skriftlig
- En genuin interesse for formulering og analyse av legemidler
Vi ser for oss at du er i starten av din farmasøytreise, eller at du kanskje har litt erfaring og ønsker å utvikle deg videre innen legemiddelproduksjon og kvalitetssikring. Du er nysgjerrig, lærevillig og synes det er spennende å jobbe i et fagmiljø der kvalitet og presisjon er avgjørende. Du trives med praktiske utfordringer og liker å jobbe strukturert, men har også evnen til å se løsninger når ting ikke går helt etter planen.
Du tar ansvar for egne oppgaver, samtidig som du er åpen for å lære av andre og bidra til et godt og inkluderende arbeidsmiljø. Hos oss vil du få mulighet til å vokse inn i rollen og bygge kompetanse innen alt fra laboratoriearbeid og GMP til validering og frigivelse av legemidler.
Det viktigste for oss er ikke at du kan alt fra før -- men at du har engasjement, interesse for faget og lyst til å utvikle deg sammen med oss.
Vi tilbyrEn trygg arbeidsplass i utvikling og vekst, med et sterkt farmasifaglig fellesskap og et raust arbeidsmiljø
Fleksibilitet og mulighet for stor påvirkning på egen arbeidshverdag
En viktig rolle i styrkingen av norsk legemiddelproduksjon og beredskap med gode muligheter for faglig og personlig utvikling
Gode pensjons- og forsikringsordninger
Ta gjerne kontakt dersom du har spørsmål om stillingen eller ønsker en uforpliktende prat. Vi gleder oss til å høre fra deg!
Om bedriften
Ås produksjonslab AS er en liten fabrikk sentralt i Ås. Vi er i dag 14 ansatte fordelt på fire avdelinger. De fleste ansatte jobber direkte på produksjonslinjene med preparasjon, fylling, etikettering og pakking av flytende, ikke-sterile legemidler og handelsvarer. Vi er foreløpig fem farmasøyter som daglig får utfordret oss både teoretisk og praktisk. Ås produksjonslab er 100 % eid av Curida Holding AS og samarbeider med søsterbedriften Curida AS i Elverum. Vi opplever økt interesse for norsk legemiddelproduksjon og for vår kompetanse.
Vi holder til rett ved Ås stasjon, og med den nye Follobanen er reisetiden kun 18 min til Oslo S. Vi tilbyr også gratis parkeringsplass for de ansatte.
Sektor
Privat