Daglig leder ved Urnes stavkirke og verdensarvsenter
Fortidsminneforeningen
Dronningens gate 11, 0152 Oslo, Hybridkontor
Om jobben
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest søndag 12. oktober
Urnes stavkirke ble innskrevet på UNESCOs verdensarvliste i 1979. Fortidsminneforeningen søker etter en daglig leder for Urnes stavkirke og verdensarvsenter. Fast 100 % stilling. Daglig leder vil være ansatt i Fortidsminneforeningens museumsavdeling, bidra i utviklingsarbeid og prosjekter, og skal ha et tett samarbeid med organisasjonen ellers, verdensarvkoordinator, forvaltning, reiseliv, skoler og nærmiljøet.
Oppgaver-
Ledelse, administrasjon og besøksdrift ved Urnes stavkirke og verdensarvsenter.
-
Delta i planlegging og utvikling frem mot et nytt verdensarvsenter.
-
Hovedansvar for at kravene til autorisasjon av Urnes verdensarvsenter imøtekommes, og for gjennomføring av planlagte tiltak og aktiviteter i tråd med overordnet femårig virksomhetsplan.
-
Bærekraftig besøksforvaltning og reiseliv
-
Budsjett- og økonomiansvar
-
HMS- og personalansvar
Kvalifikasjoner
Søkere bør ha høyere utdanning (hovedfag/mastergrad) innenfor et relevant fagområde for oppgavene og må ha erfaring fra ledelse, drift og utviklings- og prosjektarbeid. God forståelse for og erfaring med bruk av digitale arbeids- og kommunikasjonsverktøy. Søkere må ha førerkort.
Søkere må kunne formulere seg godt, både muntlig og skriftlig, og mestre engelsk og gjerne et fremmedspråk til.
For å lykkes i stillingen må vedkommende ha gode kommunikasjons- og samarbeidsevner og være utviklingsorientert, kontaktskapende og strukturert. Personlig egnethet vil bli vektlagt.
Jobben kan til tider være hektisk, og du må regne med noe arbeid på kveldstid og i helger. Søkere må også være fleksible i forbindelse med intensive arbeidsperioder i besøkssesongen.
Fortidsminneforeningen tilbyr
Kunnskapsrikt og stimulerende arbeidsmiljø med bred kompetanse og erfaring. Varierte og utfordrende arbeidsoppgaver. Faglig og personlig utvikling. Fleksibel arbeidstidsordning. Trening i arbeidstiden. Lønn etter kvalifikasjoner og egnethet. Forsikrings- og pensjonsordninger.
Arbeidssted
Kontorsted delt mellom Ornes og kommunehuset i Gaupne. Ellers er det muligheter for delvis hjemmekontor.
Om bedriften
Fortidsminneforeningen er en av verdens eldste kulturvernorganisasjoner. Vi har som formål å arbeide for bevaring av vårt lands verneverdige kulturminner, samt å skape allmenn forståelse for verdien av disse. Våre hovedoppgaver er å forvalte våre historiske eiendommer, arbeide for å styrke tradisjonshåndverket og bygningsvernet, engasjere oss i lokale vernesaker og påvirke kulturminnepolitikken i Norge. Vi er en frivillig medlemsorganisasjon med over 8000 medlemmer. Hovedadministrasjonen har kontorer i historiske omgivelser i Kvadraturen i Oslo.
Urnes stavkirke ligger på Ornes i Luster kommune i Sogn og Fjordane. Stavkirken eies av Fortidsminneforeningen og er innskrevet på UNESCO sin verdensarvliste. Urnes er autorisert som verdensarvsenter, med de føringer som ligger i dette fra Miljødirektoratet. Stavkirken er en internasjonal turistattraksjon med over 20.000 besøkende. Verdensarven Urnes har sin egen nettside. https://urnesstavkirke.no
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
ca36bb4b-9ba4-4786-9e8d-65cb9c31073c
- Hentet fra
FINN
- Referanse
428460082