Parkansvarlig sesong 26/27
Hovden Alpinsenter AS
Skisentervegen 155, 4755 Hovden i Setesdal, Bykle
Om jobben
Sjelden mulighet – Vil du drifte Hovdenparken til å bli Norges ledende park? Vi jakter ny parkansvarlig til Hovdenparken fra og med sesongen 2026/2027.
- Stillingstittel
- Parkansvarlig
- Oppstart
- Etter avtale
- Type ansettelse
- Sesong, heltid 100%
- Arbeidstid
- Vakt, dagtid, kveld og natt, alle dager
- Arbeidsspråk
- Skandinavisk eller engelsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hjemmekontor ikke mulig
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Hva vi ser etter
Hvem er du?
Som person er du selvgående, effektiv, strukturert, har gode samarbeids -- og kommunikasjonsevner og selvsagt - du trives utendørs på brett/ski! Dette er en viktig team player-rolle hvor du svarer til Parksjef, tar tilbakemeldinger fra gjester og holder en ryddig dialog med våre samarbeidspartnere. Det er foretrukket at du har førerkort klasse B og S.
Arbeidsoppgaver
Dine arbeidsoppgaver vil blant annet omfatte:
Være med å bygge, utvikle og shape parken i samspill med parksjef
Du jobber shape og holder i daglig vedlikehold
Sørge for innkjøp i henhold til behov og budsjett
Ansette shapere for sesongen
Følge opp ansatte og legge vaktliste for shape/bygging
Holde i og fremlegge utviklingsplaner for parken
Søke om - og gjennomføre større konkurranser som Norgescup, NM eller tilsvarende aktiviteter som kan være med på å løfte parken.
Planlegge og gjennomføre aktiviteter i parken gjennom sesongen
Holde dialog med HSG
For den rette kandidaten er vi åpne for å se på muligheter utover vintersesong. Oppstart etter nærmere avtale.
Vi tilbyr
Vi tilbyr:
Lønn etter avtale
Hjelp til å finne bosted på fjellet
Behjelpelig med å tilrettelegge for oppkjøring til førerkort klasse S
Om bedriften
Hovden Alpinsenter ligger øverst i Setesdal og er blant Norges største og mest snøsikre alpinanlegg. Heisene tar deg opp til fjelltoppene Hovdenuten og Storenos, sistnevnte på over 1200 moh. Her får du en magisk utsikt som garantert gir deg alpefølelsen.
Hovden Alpinsenter er Sørlandets største skianlegg med totalt 33 løyper, 2 stolheiser, 5 skitrekk og 1 skibånd. Den totale løypelengden er 42,5 km og den maksimale fallhøyden er på hele 420 meter. I tillegg har anlegget to parker og en skicross-løyper.
Heiskapasiteten er på over 9 000 personer i timen, så selv i løpet av en travel helg vil du alltid finne et trekk eller en heis uten kø. Løypenettet strekker seg over tre skiområder, Breivesiden og områdene rundt fjelltoppene Hovdenuten og Storenos.
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
c261fdb1-808b-4f01-b5ab-34c03249d307
- Sist endret
16. mars 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
c261fdb1-808b-4f01-b5ab-34c03249d307