Ingeniør/Konstruktør/Prosjektleder
Bedriftskonsulent CH AS
Borgeskogen 16, 3160 Stokke
Om jobben
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk snarest mulig
AHS (Almek Hydraulic Services) er et solid norsk selskap etablert i 1999. Vi leverer ledende kompetanse innen hydrauliske, elektriske og mekaniske systemer, og har spesialisert oss på kabelhåndtering til maritim og seismisk industri, kabelprodusenter på land og nettoperatører over hele verden.Med våre spesialiserte løsninger og sterke fagmiljø er vi en foretrukket partner både nasjonalt og internasjonalt. Vi søker nå en konstruktør/ingeniør som ønsker å kombinere teknisk innsikt med praktisk prosjektoppfølging. Her får du muligheten til å jobbe med alt fra idé og design – til oppstart og igangkjøring av maskiner og utstyr.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dine ansvarsområder:
Hos oss får du en variert hverdag med ansvar fra tegnebordet til leveranse ute hos kunde. Du vil jobbe tett med kolleger, kunder og leverandører – og være en viktig ressurs i utviklingen av nye løsninger.
- Konstruksjon av nye maskiner (Autodesk Inventor)
- Innkjøp av komponenter og oppfølging av leveranser
- Kundekontakt og praktisk prosjektoppfølging
- Inspeksjon, montering og igangkjøring av prosjekter ute hos kunde
- Bidra på tvers av fagområder (hydraulikk, elektro, styring/PLS, pneumatikk)
Reisevirksomhet inngår i rollen – i snitt ca. 20 % årlig, men i enkelte perioder kan det være mer omfattende.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egenskaper
Vi ser etter deg som er nysgjerrig, ambisiøs og som ønsker å ta eierskap til arbeidet ditt. Du må like å jobbe selvstendig, men også verdsette godt samarbeid i små, tverrfaglige team.
- Ansvarsbevisst og strukturert
- Har god teknisk innsikt og logisk tankegang
- Tar eierskap og leverer på det du starter på
- Samarbeidsvillig, men trygg på egne vurderinger
- Frempå og initiativrik – du ser løsninger og muligheter
- Selvstendig, men samarbeidsvillig – du tar eierskap til oppgavene dine og bidrar i teamet
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kvalifikasjoner
For å lykkes i denne rollen må du ha en teknisk interesse, bakgrunn og erfaring fra konstruksjonsarbeid. Vi ser for oss en kandidat som er i starten eller midten av karrieren – og som ønsker å bygge videre på erfaringen sin med konstruksjon og prosjektarbeid.
- Ingeniør eller sivilingeniør innen maskin, mekatronikk, maskinkonstruksjon eller tilsvarende
- Erfaring med konstruksjon – du må kunne tegne og utvikle løsninger selvstendig
- Erfaring med Autodesk Inventor (eller meget god kjennskap til tilsvarende 3D-verktøy)
- Interesse og gjerne kunnskap innen flere fagfelt, som hydraulikk, elektro, styring (PLS) og pneumatikk
- Gode datakunnskaper
- Behersker norsk godt, både skriftlig og muntlig, samt grunnleggende engelsk
- Førerkort klasse B, gjerne flere klasser.
- Du må tåle å reise forholdsvis mye – derfor er det en fordel om du ikke har flyskrekk ✈️
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Har du lyst til å jobbe med oss?Er du ambisiøs og liker at ting skjer?
Slik søker du da:
Send søknad og CV via annonsen på karriere.no snarest.
Vi behandler søknader fortløpende, så vi oppfordrer deg til å søke så snart som mulig.
Har du spørsmål om stillingen, er du velkommen til å ta kontakt med rekrutteringsspesialist Carine Helgesen, Bedriftskonsulent CH AS, telefon 48150818 / e-post carine@bedriftskonsulent.no.
Bedriftskonsulent Carine Helgesen bidrar til vellykkede prosesser med sitt personlige engasjement, med sin solide erfaring fra ledelse og med betydningsfulle nettverk. Produktene er i hovedsak: Rekrutteringstjenester, leder og bedriftsutvikling, samt kurs og foredrag innen nevnte områder.
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
REKRUTTERING, LEDERUTVIKLING, STYREARBEID
Etter mange år i
en rolle som daglig leder i rekrutterings- og bemanningsbedrifter, har
gledene, utfordringene og problemstillingene vært mange - spesielt innenfor
personal og HR-spørsmål. Mange administrative oppgaver er ofte knyttet til en
daglig leder i et lite eller mellomstort selskap, så også i mitt tilfelle.
Konsulentbistand innen:
- Rekruttering innenfor de fleste kategorier av stillinger og bransjer er et naturlig arbeidsfelt
- Rådgivning rundt innleie av personell er mitt fag
- Omstillingsprosesser og bistand rundt dette legges gjerne på mitt bord.
- Markedsføring og profilering, spesielt rundt ansettelsesprosesser
- Rådgivning og diskusjonspartner rundt lederspørsmål, og/ eller andre utfordringer i bedriften
- Styreverv og styrefokus
- Kurs/ foredrag og forelesning om
aktuelle temaer jeg har god erfaring fra. HR-relaterte temaer, arbeidsglede og
motivasjon, rekruttering og bemanning.
Eller hva med: Hvilken motivasjon må man ha for å starte en bedrift, og Suksessfaktorer som gjør at vi lykkes!
Er det
noe annet du ønsker at jeg skal bidra med?
Ta kontakt i dag!
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
bf0c67b7-d6dc-4c83-ad3e-e6a6f23f19ad
- Hentet fra
karriere.no
- Referanse
dfbab2b8-f405-4860-8d27-40427d7d807a