Butikkansvarlig for SKREI
Museum Nord
Storvåganveien 20, 8310 Kabelvåg, Vågan, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Butikkansvarlig
Oppstart
Etter avtale
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidstid
Dagtid, ukedager
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest tirsdag 30. september
Send søknad til
Om stillingen
Som butikkansvarlig vil du ha ansvaret for daglig drift av museumsbutikkene i SKREI. Du vil få en hovedrolle når det gjelder å gi butikkene en profil i tråd med SKREIs tema og verdier. Du vil også ha ansvar for kommersielle resultater og utvikling. I ryggen har du engasjerte og dyktige kollegaer i Museum Nords faglige og kommersielle avdelinger. Vi har store ambisjoner for SKREI, og det må du også ha.
Ansvarsområder og arbeidsoppgaver:
-
Daglig drift av butikker og butikkdrift på SKREIs besøkssteder
-
Opplæring og ledelse av butikkansatte
-
Budsjettering og rapportering for butikkdrift
-
Innkjøp og oppfølging av leverandører
-
Utvikling av produkter i tråd med SKREIs profil og verdier
-
Selv arbeide i museumsbutikkene
Vi ønsker at du har:
-
Relevant erfaring fra butikkdrift
-
Gode kommunikasjonsevner og erfaring med personalansvar
-
Interesse for kulturarv, design og bærekraft
-
Erfaring fra museer, kulturinstitusjoner eller reiseliv
-
Høy grad av gjennomføringsevne og samarbeidsevne
Vi tilbyr deg:
-
En mulighet til å forme butikkopplevelsen i et unikt museumsprosjekt som forventer flere enn 100.000 besøkende årlig
-
En utfordrende og variert arbeidshverdag i spektakulære Lofoten
-
Et inkluderende arbeidsmiljø med engasjerte kolleger
-
Mulighet til å påvirke produktutvikling og besøkendes opplevelser
Lønn: kr 525.000
///
SKREI - Lofotens nye attraksjon åpner sommeren 2026 SKREI er Museum Nords nye senter for kunnskap og opplevelser om den nordøstarktiske torsken, også kjent som skrei. Hvert år vandrer skreien fra Barentshavet til norskekysten for å gyte. Denne storslåtte natursyklusen har skapt grunnlag for Lofotfisket -- et av verdens største sesongfiskerier som har vært en bærebjelke for norsk kultur, økonomi og samfunn i mer enn tusen år. I dag er skreien fortsatt en viktig, fornybar ressurs. Men verdens største torskestamme er også en sårbar art i et globalt økosystem. SKREI skal fortelle om fisk, folk og samfunn langs kysten -- fordi det er historier som angår hele Norge og har relevans for alle verdenshav.SKREI vil bestå av nybygget Otolitten på 5 000 m², med en innovativ hovedutstilling, skiftende utstillinger, serveringstilbud, museumsbutikk, samt kontorer, verksteder og magasiner.
I tillegg inkluderer SKREI det eksisterende Lofotmuseet, Galleri Espolin og Lofotakvariet, som utdyper fortellingen om havet og kysten gjennom kunst, historiske bygningsmiljøer, og levende fisk og sjødyr fra havet som omgir Lofoten.Kontaktperson for stillingen
Torunn Rørvik Wilhelmsson
Daglig leder Museum Nord Næringsdrift AS
995 29 785
Om bedriften
Museum Nord er en unikt sammensatt gruppe av museer som arbeider med natur-, kultur- og kunsthistorie. Våre museer, samlinger og historiske bygninger ligger i Lofoten, Vesterålen og Ofoten. Fra et ståsted i denne regionen formidler vi kunnskap og perspektiver på historie og nåtid, som favner det lokale og forbinder det med det nasjonale og internasjonale.
Museum Nord er et av Norges best besøkte museer. Blant våre 21 museer er Loftr vikingmuseum og Hurtigrutemuseet, som tar imot et stort antall besøkende hvert år. Vi har også mange mindre museer, med mye aktivitet og stor betydning lokalt.
I SKREI-senteret vil tre besøkssteder Museum Nord driver i dag inngå som sentrale deler av helheten: Lofotakvariet, Lofotmuseet og Galleri Espolin. Alle er godt etablert, godt besøkt og med dedikerte medarbeidere.
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
ba5a4167-a62b-4e4f-acd4-eeb4afef7d1a
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
ba5a4167-a62b-4e4f-acd4-eeb4afef7d1a