Director of Sales
Amerikalinjen
Jernbanetorget 2, 0154 Oslo, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Director of Sales
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Skandinavisk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest mandag 20. oktober
Amerikalinjen åpnet dørene i 2019 og har raskt etablert seg som et av Norges ledende boutiquehoteller. Med 122 rom og et tydelig brandfokus tilbyr vi gjesteopplevelser som gjør oss til et naturlig valg for både lokale og internasjonale reisende.
Vi søker nå en engasjert og erfaren Director of Sales som vil styrke Amerikalinjen både internasjonalt og lokalt. Rollen innebærer å utvikle og drive salgsarbeid i nøkkelmarkeder som USA, UK, Australia, Nord-Europa og DACH-regionen, samtidig som du videreutvikler vår posisjon i Oslo og Norge.
Du bygger sterke relasjoner, representerer Amerikalinjen på ulike arenaer og bidrar til kommersielle initiativer som løfter hotellet og forankrer oss i lokalsamfunnet.
The JobSom Director of Sales har du overordnet ansvar for å utvikle og implementere strategier som styrker vår synlighet i viktige internasjonale markeder. Rollen kombinerer operativt arbeid - tett dialog med reisebyråer, turoperatører og samarbeidspartnere - med strategisk ansvar, som deltakelse på messer og utvikling av nye konsepter.
En sentral del av ansvaret er å tilføre kommersiell forståelse og initiere aktiviteter som styrker Amerikalinjens posisjon både globalt og lokalt. Hos oss er det rom for nye ideer - vi ser etter deg som ser muligheter der andre ser begrensninger, tør å utfordre etablerte rammer og ikke er redd for å feile.
Responsibilities- Utvikle og gjennomføre salgsstrategier i internasjonale nøkkelmarkeder
- Sette mål og sikre måloppnåelse
- Bygge og vedlikeholde relasjoner med reisebyråer, turoperatører og bedriftskunder
- Representere Amerikalinjen på messer, workshops og kundearrangementer
- Planlegge og gjennomføre visninger og salgsaktiviteter på hotellet
- Samarbeide tett med inhouse sales, F&B, Front of House og kommersiell avdeling
- Bidra til utvikling av konsepter og aktiviteter som styrker hotellets posisjon nasjonalt og internasjonalt
- Samarbeide med sentralt salgsteam på internasjonalt leisure og corporate
- Delta i hotellets ledergruppe og bidra til strategiarbeid og utvikling
- Har solid erfaring fra salg i internasjonale markeder, gjerne innen hotell eller reiseliv
- God forståelse for et high-end marked og leisure-segmentet
- Sterk sosial kompetanse og gode kommunikasjons- og presentasjonsevner
- Kan vise til tidligere gode salgsresultater
- Kombinerer kommersiell forståelse med strategisk blikk og operativ gjennomføringsevne
- Er tilpasningsdyktig og samarbeidsvillig
- Tør å utfordre etablerte rammer og bidra med nye ideer
- Har høy arbeidskapasitet og trives i et dynamisk miljø
- Har fleksibilitet til en høy reisekalender
- Kommuniserer flytende på skandinavisk og engelsk, både skriftlig og muntlig
Hos oss får du en unik mulighet til å videreutvikle et av Norges mest spennende boutiquehoteller. Vi tilbyr et profesjonelt og dynamisk arbeidsmiljø med fokus på utvikling og samarbeid. Med ansatte fra 38 nasjonaliteter er Amerikalinjen et levende og mangfoldig hus, hvor vi inspirerer hverandre til å strekke oss litt ekstra - hver eneste dag.
Perks- 4 gratis netter på Strawberry eller Nordic Hotels & Resorts hvert år
- Ansatt- og Friends & Family-rabatt
- Rabatt på mat og drikke for deg og dine venner
- Gode karrieremuligheter innen Nordic Hotels & Resorts og Strawberry
Stillingen er 100 % basert i Oslo og innebærer reiseaktivitet både innenfor og utenfor Skandinavia. Du rapporterer til hotelldirektør og blir en viktig del av ledergruppen.
Søknadsfrist: Snarest
Kontakt: Hotelldirektør Ørjan Lundmark - orjan.lundmark@amerikalinjen.com
Om bedriften
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
acaa4a7f-a608-4671-a0cc-845b19d89f3d
- Hentet fra
FINN
- Referanse
428950219