CELLO, gruppeleder
Arktisk Filharmoni AS
Tromsø
Om jobben
- Oppstart
- Etter avtale
- Stillingstittel
- Musiker
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidstid
- Kveld og dagtid, ukedager og lørdag
Søk på jobben
Søk senest tirsdag 1. september
Send søknad til
Vi har nå ledig stilling som Cello, gruppeleder med arbeidssted Tromsø. Stillingen har plikt til alternering.
Arktisk Filharmoni er et orkester under utbygging. Musikergruppen i Tromsø er per i dag et kammerorkester på 21 musikere med Henning Kraggerud som kunstnerisk leder. En stor del av den totale produksjonen er samproduksjoner med musikergruppen i Bodø. Vår unike oppbygging gir mulighet til stor musikalsk fleksibilitet, der en typisk konsertsesong inneholder et bredt repertoar som inkluderer kammermusikk, symfonisk musikk og opera.
Arktisk Filharmoni kan, i samarbeid med Sparebankstiftelsen SpareBank1 Nord-Norge, tilby disponering av et svært godt instrument laget av den franske makeren François-Louis Pique i ansettelsesperioden.
Ønskede kvalifikasjoner:· Høyt kunstnerisk nivå.
· Musikalsk allsidighet.
· Kunnskap om ulike stiler og sjangre
· Gode kommunikasjonsevner
· Gode samarbeidsevner og lederegenskaper.
· Kunne identifisere deg med våre kjerneverdier RAUS, SPREK og SOLID.
· Samvittighetsfull og organisert
Tiltredelse: Vår 2027 (evt. etter avtale)
Lønn: Etter CREOs tariff for orkestermusikere i Arktisk Filharmoni.
Sektor: Offentlig
Type virksomhet: Institusjon
Stillingstype: Fast
Omfang: Heltid 100%
Arbeidssted: Tromsø. Stillingen har turnéplikt.
Arbeidsspråk: Norsk. Ved behov vil orkesteret kunne dekke deler av utgifter til språkkurs.
Søknadsprosedyre:Søknad med videoer, CV og referanser sendes til post@arktiskfilharmoni.no
For detaljer om repertoire og video: se våre hjemmesiderhttps://arktiskfilharmoni.no/om-oss/stillinger/ Søknadsfrist: 01.09.2026
Vi i Arktisk Filharmoni tror på at mangfold, likestilling og inkludering er avgjørende for å skape en sterk og vellykket organisasjon, og oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke.
Spørsmål om stillingen: Orkestersjef Torunn Reigstad (torunn@arktiskfilharmoni.no)
Vi gjør oppmerksom på at Arktisk Filharmoni AS har offentlige søkerlister.
Prøvespill:Utvalgte kandidater vil bli invitert til prøvespill.
Prøvespill (etter invitasjon): avholdes torsdag 22. og fredag 23.oktober i Tromsø.
Kandidater som kommer til siste runde i prøvespillet kan motta refusjon på inntil 2500,- av reise/hotellkostnader ved innlevering av kvitteringer.
Finalister må påregne å spille noen uker i orkesteret som del av et utvidet prøvespill (avlønnes som frilansoppdrag).
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Arktisk Filharmoni AS er et offentlig eid aksjeselskap, hvor vertskommunene Tromsø og Bodø eier 50% hver. Vi er lokalisert i Tromsø og Bodø, og mottar årlige tilskudd fra Kulturdepartementet, Tromsø kommune, Bodø kommune, Nordland fylkeskommune, Troms fylkeskommune og Finnmark fylkeskommune. Vi har for tiden 61 faste ansatte, og engasjerer i tillegg ca. 220 eksterne ressurser årlig.
Sektor
Offentlig
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
ab0f1b49-bb4a-4baa-864b-bdc5bce1f006
- Sist endret
26. juni 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
ab0f1b49-bb4a-4baa-864b-bdc5bce1f006