Er du jurist og vil arbeide med å forebygge og avdekke økonomisk kriminalitet?
Seksjon for bank- og forsikringsatferd, Finanstilsynet
Torggata 22, 2317 Hamar, Hybridkontor
Om jobben
Stillingstittel
Jurist (førstekonsulent/rådgiver/seniorrådgiver) - ref.nr. 2025/38
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidstid
Dagtid, ukedager
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest mandag 3. november
Finanstilsynet skal styrke innsatsen mot økonomisk kriminalitet, og vi søker nå en dyktig jurist (førstekonsulent/rådgiver/seniorrådgiver) til dette arbeidet.
Du vil få en sentral rolle i Finanstilsynets økte innsats for å forebygge og bekjempe økonomisk kriminalitet. Oppgavene vil være varierte med blant annet utredning, utarbeidelse av vedtak, tilsynsrapporter og politianmeldelser, og du vil ha tett kontakt med aktører i markedet og andre offentlige myndigheter. Du vil også spille en viktig rolle i forebyggende arbeid, bl.a. gjennom informasjon og veiledning til markedsaktører.
Stillingen vil være plassert på vårt kontor i Hamar i seksjon for bank- og forsikringsatferd, som blant annet forvalter forbrukervernregler innen bank- og forsikringsområdet. Seksjonen har også ansvar for å behandle søknader om tillatelse til å drive betalingsforetak og låne- og forsikringsformidlingsforetak, samt gjennomføre tilsyn. En viktig oppgave vil være å avdekke og stanse ulovlig virksomhet på dette feltet.
Vi har samarbeid og felles prosjekter mellom ulike fagseksjoner, blant annet seksjon for antihvitvasking, seksjon for regnskapsføring og revisjon og seksjon for verdipapirforetak. Du vil få mulighet til å utvikle deg i et miljø som setter faglig kvalitet og tverrfaglig samarbeid høyt.
Hvilken kompetanse er viktig i denne rollen?
- juridisk embetseksamen/master i rettsvitenskap med gode resultater. Studenter som avslutter studiet høsten 2025 kan også søke.
- relevant erfaring er en fordel, f.eks. erfaring fra kontrollmyndigheter, offentlig forvaltning, politi, domstoler, advokatfirma eller finansnæringen
- kunnskap om og interesse for bekjempelse av økonomisk kriminalitet
- god muntlig og skriftlig fremstillingsevne på norsk
- godt juridisk skjønn
Vi søker deg som har
- evne til å arbeide selvstendig, strukturert og analysere store mengder informasjon og dokumentasjon
- høy gjennomføringsevne og motivasjon
- gode kommunikasjons- og samarbeidsevner
- evne til å jobbe effektivt med rask og presis levering
- faglig interesse og engasjement for stillingens ansvarsområde
Vi er opptatt av å sette sammen velfungerende team, og personlig egnethet og motivasjon vil derfor bli vektlagt i ansettelsesprosessen.
Hvorfor skal du velge oss?
- et viktig samfunnsoppdrag, spennende arbeidsoppgaver og et godt arbeidsmiljø med kunnskapsrike og engasjerte kollegaer
- mulighet til å jobbe tverrfaglig med kollegaer fra andre fagområder, og med gode muligheter til å planlegge egen arbeidsdag
- fine kontorlokaler med kontorplassering sentralt i Hamar, og ca. en times reisevei til vårt kontor i Oslo
- store muligheter for faglig utvikling i et miljø med høy kompetanse
- gode velferdsordninger og en generelt fleksibel personalpolitikk
- pensjonsordning og mulighet for lån i Statens pensjonskasse
- fleksibel arbeidstid (inkludert sommertid) og betalt overtid
- mulighet for trening i arbeidstiden (en time i uken)
- tiltredelse og lønn etter avtale. Stillingstittel vil avhenge av erfaring og kvalifikasjoner.
Viktig informasjon til deg som søker stillingen
- Finanstilsynet skal styrke innsatsen mot økonomisk kriminalitet og har etablert kontor i Hamar. Vi bygger et slagkraftig fagmiljø for å forebygge, avdekke og bekjempe økonomisk kriminalitet, og planlegger å ansette om lag 20 medarbeidere.
- For å bli vurdert for stillingen må du legge ved vitnemål og relevante attester.
- Finanstilsynet er opptatt av mangfold, og vi oppfordrer derfor alle kvalifiserte kandidater til å søke jobb hos oss, uansett alder, kjønn, funksjonsevne, etnisk bakgrunn eller hull i CV. Dersom det er mulig, vil vi tilrettelegge for medarbeidere som har behov for det. For positiv særbehandling se: http://arbeidsgiver.difi.no/positivsaerbehandling
- Ansatte i Finanstilsynet må følge strenge etiske retningslinjer, se https://www.finanstilsynet.no/jobb-hos-oss/#Etiskeretningslinjer
- Etter at søknadsfristen har gått ut vil vi utarbeide en offentlig søkerliste, jf. offentlighetsloven § 25.
- Du kan skrive søknaden på nynorsk eller bokmål.
- Vi utfører bakgrunnssjekk av den som ansettes i stillingen.
- Les mer om Finanstilsynet på vårt nettsted - www.finanstilsynet.no
Kontaktinformasjon
Jo Gjedrem, Seksjonsleder, +47 22 93 96 61Ingerid Boge, Tilsynsrådgiver, 22939948
Arbeidssted
Torggata 222317 Hamar
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: FinanstilsynetReferansenr.: 5026877094
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 03.11.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Ingerid Boge
Tilsynsrådgiver
22939948
Jo Gjedrem
Seksjonsleder
+47 22 93 96 61
Om bedriften
Finanstilsynet arbeider for at foretak og markeder i finansiell sektor fungerer trygt og effektivt til det beste for samfunnet og brukerne av finansielle tjenester. Vi er om lag 350 ansatte og holder til i Oslo sentrum og i Hamar. Vi tilrettelegger for et godt arbeidsmiljø, tar hensyn til klima- og miljøutfordringer og er sertifisert som Miljøfyrtårn.
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
a39b66b4-ab8c-4f05-b685-271a24a9048c
- Hentet fra
talentech
- Referanse
adee7b2a39e94ac8bea9bee620865b7d