Vil du inspirere flere til å oppleve friluftsglede og engasjere over 200 000 følgere i sosiale medier?
NORSK FRILUFTSLIV
Christian Krohgs Gate 10, 0186 Oslo
Om jobben
- Type ansettelse
- Vikariat, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidsspråk
- Norsk eller engelsk
- Mulighet for hjemmekontor
- Delvis hjemmekontor
Søk på jobben
Søk senest fredag 16. oktober
Hos oss blir du en del av et engasjert lag som jobber sammen for å løfte friluftslivet. Stillingen er en del av kommunikasjonsavdelingen som består av tre medarbeidere.
Stillingen er et 100 % vikariat med varighet ut 2027. Ønsket oppstart er januar 2027.
Hva går jobben ut på?
I denne stillingen får du hovedansvar for Norsk Friluftslivs sosiale medier. Du skal utvikle innhold som engasjerer og inspirerer, og bidra til at vi når ut med våre budskap til stadig flere.
Du trenger ikke være en friluftslivsentusiast, men du må kjenne glede ved friluftsliv og bli motivert av å jobbe for naturen, frivilligheten og mangfoldet i friluftslivet.
Hvorfor skal du velge oss?Høres det givende ut å jobbe for bedre folkehelse, mer inkludering, og ikke minst friluftsglede for flere -- oftere? Da tror vi du vil trives hos oss. Her blir du en del av en gjeng dyktige folk som stiller opp for hverandre, som deler både faglige diskusjoner, hverdagsglede, og som gir hverandre rom for å trekke seg tilbake. Vi stemmer i under «hurra for deg» og steller i stand byens hyggeligste felleslunsj (helt objektivt sett, så klart).
Hos oss praktiserer vi fleksitid for god balanse mellom jobb og fritid, mulighet for delvis hjemmekontor, kortere dager før helligdager og i romjula, i tillegg til fri julaften og nyttårsaften. Vi nyter godt av høyeste nivå på innskuddspensjon (7 prosent), og gode behandlingsforsikringer.
Vi holder til i Frivillighetens hus i Oslo sentrum, sammen med flere av de store organisasjonene i frivillig sektor. Lokalene våre passer alle som ønsker å trille, gå, jogge eller ta kollektivt til kontoret (og ja, vi har til og med garderobe). Det finnes både trapper og heis opp til kontorene våre i 3. etasje.
Norsk Friluftslivs visjon er ***«Friluftsglede for flere -- oftere»***. For å lykkes med å nå ut til mangfoldet i befolkningen med vår felles visjon, er det viktig for oss å ha medarbeidere med ulike kompetanser, fagkombinasjoner, livserfaringer, kulturbakgrunn og perspektiver.
Vi jobber aktivt for å dra nytte av mangfoldet blant våre kollegaer som ressurs for å løse oppgavene våre best mulig. Vi oppfordrer derfor kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av erfaring med friluftsliv, funksjonsevne, alder, kjønn, etnisitet og seksuell orientering.
Om bedriften
Norsk Friluftsliv er fellesorganisasjonen for de 19 store friluftslivsorganisasjonene, med én million medlemskap og nær 5000 lag og foreninger. Vårt oppdrag er å fremme våre medlemsorganisasjoners og friluftslivets interesser, med visjonen « Friluftsglede for flere -- oftere*»*.
Friluftsliv er en viktig del av den norske kulturarven. Nesten alle som bor i Norge oppgir at de går på tur eller driver en eller annen form for friluftsliv i løpet av året, og friluftsliv er den aktiviteten flest ønsker å gjøre mer av for å bli mer fysisk aktiv. Friluftsliv er derfor, uten sidestykke, Norges største fritidsaktivitet.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
9c3c4459-65c3-4452-ada1-29994ffc0ef6
- Sist endret
30. september 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
477259023