Ta steget fra prosjekt- eller driftsledelse til å lede en hel virksomhet
Strøm Sivertsen AS (en del av VOKSTR )
Strandvegen 6C, 3740 Skien
Om jobben
- Stillingstittel
- Daglig leder
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
Søk på jobben
Frist: 14. oktober
Rollen passer både for erfarne ledere og for prosjekt-, drifts- eller avdelingsledere som er klare for større ansvar. Du får støtte fra dagens eiere og Vokstr i overgangen.
RollenSom daglig leder får du ansvar for den daglige driften og videre utviklingen av Strøm Sivertsen AS. Du kommer tett på medarbeidere, kunder og prosjekter, og kombinerer operativ ledelse med prosjektøkonomi, kundeutvikling og videre profesjonalisering.
En viktig del av oppgaven blir å sikre en god lederovergang, slik at dagens eiere fortsatt kan bidra med fag, prosjekter og relasjoner, mens du gradvis tar det helhetlige lederansvaret.
Du vil blant annet:· lede og utvikle medarbeidere og prosjektorganisasjonen
· følge prosjektøkonomi, marginer, fremdrift og lønnsomhet
· ha ansvar for ressursplanlegging, styring og rapportering
· utvikle eksisterende kunder og bygge nye relasjoner
· bidra til økt aktivitet mot privat næringsliv
· arbeide strukturert med tilbuds- og anbudsprosesser og rapportering mot Vokstr.
En virksomhet i utviklingStrøm Sivertsen AS har en sterk lokal posisjon i et konkurranseutsatt marked. Som del av Vokstr får selskapet tilgang til kompetanse, systemer og beste praksis fra et større miljø. En viktig del av mandatet blir å utvikle en mer robust og lønnsom kundemiks, samtidig som den lokale handlekraften og kulturen videreføres.
Hvem ser vi etter?Vi ser etter deg med relevant erfaring fra bygg, entreprenør, ROT/rehabilitering, byggfornyelse eller annen nærliggende prosjektvirksomhet. Du har operativ prosjekt-, drifts- eller ledererfaring, god forståelse for prosjektøkonomi og evne til å skape tillit hos både fagfolk, kunder og eiere.
Kommersiell forståelse er viktig. Du trenger ikke være en rendyrket selger, men du må se muligheter, ta initiativ i kundedialogen og forstå hvordan gode relasjoner utvikles til lønnsom virksomhet.
Det er en fordel om du har erfaring med flere av disse områdene:· rehabilitering/ROT, totalentreprise eller lignende prosjektmiljø
· kalkulasjon, tilbud og anbudsprosesser
· personalledelse og ressursplanlegging
· budsjett-, resultat- eller prosjektøkonomisk ansvar
· private og profesjonelle byggherrer, rammeavtaler eller kundeutvikling
Erfaring fra en større entreprenørorganisasjon kan være relevant, særlig hvis du ønsker deg nærmere den operative virksomheten og beslutningene.
Hvorfor denne rollen?Du får stor påvirkningskraft og nærhet til beslutningene, samtidig som du ikke står alene. Dagens eiere og Vokstr vil bidra med erfaring, støtte og kompetanse i overgangen.
Arbeidssted er i Grenland. Lokal kjennskap og nettverk er en fordel. Eierskap i Vokstr kan være en mulighet for den rette kandidaten. INTERESSERT I Å HØRE MER?Ta kontakt med Agilegruppen ved Olav E. Olsen for en konfidensiell og uforpliktende samtale.
Om bedriften
Strøm Sivertsen AS er din partner innen byggfornyelse, restaurering og vedlikehold av bygninger. Vi bevarer historien samtidig som vi oppfyller moderne krav til funksjonalitet, miljø og kvalitet. Fra hjem til historiske bygninger og næringslokaler, leverer vi presisjon og lidenskap i hvert prosjekt.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
96d4a5b7-cfb3-4864-9e0a-cfc6f3996edf
- Sist endret
10. september 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
475798559