Vil du være med å videreutvikle selskapet vårt som leder for Produkt Privatmarked?
SpareBank 1 Forsikring AS
0183 Oslo, Hybridkontor
Om jobben
Stillingstittel
Leder Produkt i Privatmarked (PM)
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest torsdag 25. september
Blir du trigget når du hører ord som produktutvikling, analyse og innsikt, lønnsomhet og vekst, strategi og ledelse? Da vil vi gjerne høre fra deg! Vi ser etter deg som har ambisjoner og kraft til å skape resultater.
Vi i produktavdelingen i SpareBank 1 Forsikring søker etter en kompetent og markedsorientert leder for våre pensjonsprodukter i privatmarkedet (PM). For å nå våre ambisjoner, har vi behov for en som har kjennskap til pensjonsmarkedet og rammebetingelser, og som er opptatt av å skape resultater og trivsel i hverdagen. Du får ansvar for utvikling og vedlikehold av selskapets produkter og priser, faglig innhold og etterlevelse av produktregelverket til privatpersoner i pensjonsmarkedet.
Som operativ leder Produkt PM vil du ha personalansvar for flere dyktige produkt- og prisanalytikere og bli en del av et spennende og sterkt kompetansemiljø. Produkt er involvert i mange prosesser på tvers i organisasjonen og du vil naturlig jobbe tett mot alle forretningsområdene i selskapet og våre distributører. Du vil ha ansvar for å utvikle de beste og mest markedsorienterte produkter og løsninger for våre kunder og distributører. Videre vil du ha et særskilt ansvar for å ivareta produktområdets forsikringstekniske- og administrative lønnsomhet. Vi i Produkt jobber kontinuerlig med forbedring av både produkter og prosesser, og du vil få være med å påvirke og spille en avgjørende rolle for at vi sammen skal lykkes med å realisere selskapets ambisjoner og den enkelte medarbeider.
Som leder Produkt PM vil du blant annet ha ansvar for- å utvikle og videreutvikle markedsorienterte pensjonsprodukter
- å skape et sterkt og engasjert fagmiljø
- kontinuerlige forbedringer i produkter og prosesser
- analyser, utredninger og jobbe innsiktsbasert
- å utarbeide beslutningsgrunnlag og modeller for fremtidig lønnsomhet og vekst
- å følge opp og måle effekten av produkt- og pristiltak
- å delta i prosjekter, arbeidsgrupper og selskapets porteføljeledelse
- kravstilling og test av selskapets systemløsninger
- å sikre at produkter, forsikringsvilkår, markedsmateriell og kundeløsninger til enhver tid er i henhold til gjeldende lover og regelverk
- utarbeidelse av mål, strategi og operasjonalisering av disse for avdelingen
- personalledelse, motivasjon og utvikling av medarbeidere
- å bidra til å utvikle en god, trivselsbasert og inkluderende kultur i forretningsområdet
Du er kjent for din gjennomslagskraft og gjennomføringsevne. Du har ambisjoner og evnen til å tenke innovativt og strategisk innen produktutvikling, salg/marked og hvordan oppnå lønnsom vekst. Samtidig har du kvalifikasjoner og/eller erfaringen som skal til for å støtte og utvikle dine kollegaer på et høyt nivå. I tillegg er du god på kommunikasjon og til å skape tillit, noe som gjør at både kollegaer, rådgivere og kunder trives med å jobbe sammen med deg.
Ønskede kvalifikasjoner- erfaring med produktutvikling
- erfaring med ledelse
- høyere utdanning på universitets- eller høgskolenivå,
- god forretningsforståelse og markedsorientering
- erfaring fra prosjektarbeid
- erfaring med analyse og utredninger
- IT systemforståelse
- kjenne til pensjonsmarkedet, rammebetingelser og pensjonsprodukter
- fordel med erfaring med tolking av lover og regelverk
- ha høy grad av gjennomføringsevne
- ha god forretnings- og markedsforståelse
- være faglig sterk, kreativ, nysgjerrig og opptatt av kompetansedeling
- være metodisk og analytisk, og evne å se sammenhenger
- være ansvarlig, initiativrik og resultatorientert
- samarbeide godt med andre for å finne de beste løsningene
- være god til å kommunisere - både skriftlig og muntlig
- ha evne til å kunne jobbe både selvstendig og i team
- like ledelse og både ønske og evne å utvikle dine medarbeidere samt skape og bidra til et godt arbeidsmiljø
Vi leter etter deg som har gode lederegenskaper og ønsker å levere resultater gjennom andre. Har du i tillegg god fagkompetanse og kjennskap til pensjonsmarkedet vil det være en fordel.
Hvorfor jobbe hos oss?Hos oss har vi et godt arbeidsmiljø med stor takhøyde. Vi har fokus på kompetanse- og informasjonsdeling, og det er gode muligheter for faglig og personlig utvikling hos oss. Vi er en organisasjon med høyt tempo og i kontinuerlig utvikling. Endring i oppgaver og struktur vil derfor skje, men her kan vi selv være med på å påvirke.
Vi er opptatt av å ha en god balansegang mellom jobb og fritid. Vi har faste arbeidsdager på kontoret tirsdag, onsdag og torsdag, og mulighet for hjemmekontor mandag og fredag. Vi bor i fine lokaler sentralt i Oslo med tilgang til treningsfasiliteter og bedriftsidrettslag. Og så klart har vi gode forsikrings- og pensjonsordninger
Nysgjerrig på oss eller stillingen?Dersom du ønsker å bli litt bedre kjent med oss eller stillingen før du søker, eller hvis har noen spørsmål, er du velkommen til å ta kontakt med oos!
I forkant av ansettelse gjennomføres en bakgrunnssjekk for å blant annet verifisere opplysninger som kommer frem av CV og tilgjengelig dokumentasjon. Bakgrunnssjekk gjennomføres av Semac AS etter at kandidat er orientert om og har godkjent det.
Om bedriften
SpareBank 1 Forsikring er SpareBank 1-alliansens pensjonsselskap og hos oss jobber det om lag 180 ansatte som utvikler og leverer tjenestepensjon til bedriftsmarkedet og privat pensjonssparing. Selskapet eies av SpareBank 1 Gruppen, hvor hovedeier er SpareBank 1-alliansen som inkluderer om lag 10.000 medarbeidere. Sammen leverer alliansen hele spekteret av finansielle produkter og tjenester. SpareBank 1-alliansens felles oppdrag er å bidra til bærekraftig utvikling i norske lokalsamfunn. I dette oppdraget har SpareBank 1 Forsikring en viktig rolle. En god pensjon har ikke bare betydning for enkeltindividet, men også for å bygge en bærekraftig fremtid for hele det norske samfunnet.
Sammen skaper vi gode dager er vår visjon. I dette løfter vi frem viktigheten av god samhandling og ønske om å skape verdi for kunden, samfunnet og selskapet. Vi er derfor stolte og ydmyke over at vi for femte året på rad har de mest fornøyde pensjonskundene.
Vi er overbevist om at suksess oppnås gjennom samarbeid. Realiseringen av hver enkelt sitt potensial går hånd i hånd med realiseringen av selskapets potensial. Når hver medarbeider trives i sitt arbeid, blomstrer også selskapet som helhet. Vi ser på mangfold, likestilling og ønske om personlig utvikling som våre sterke sider, og vi er overbevist om at løsninger på utfordringer oppnås best gjennom samarbeid og fellesskap.
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
9507f73c-ed92-4892-abe1-5d80bc1d9b68
- Hentet fra
FINN
- Referanse
426276107