Autorisert ambulansearbeider, paramedisner, sykepleier
AMBU Distrikt I, Vestre Viken
Dronninggata 28, 3004 Drammen, Gamle Drammensvei 5, 3613 Kongsberg, Skotselvveien 28, 3302 Hokksund, Åsveien 2, 3475 Sætre, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Ambulansearbeider
Type ansettelse
Fast, heltid 100% og deltid 100.%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
5
Søk på jobben
Søk senest fredag 12. september
Stasjon Sætre:
35% fast stilling (med helg Sætre) med kombinasjon 65% overtall (Moderstasjon Drammen)
Stasjon Eiker:100% Vikariat- etter avtale til 8 feb.2026- med mulighet for forlengelse i annen stillingsbrøk.
Stasjon Overtall:
100% Fast stilling- Moderstasjon Kongsberg
50% Fast- Moderstasjon Eiker, etter avtale.
100% Svangerskapsvikariat- Moderstasjon Eiker, etter avtale til 1. nov.2026
Vikar- Miljøarbeider syketransport:
Vi søker nå etter vikarer for å fylle behovet for miljøarbeidere for vår syketransportbil. Syketransportbilen er for øyeblikket stasjonert ved Drammen ambulansestasjon, men endringer kan forekomme ut fra behov.
Syketransportbilens hovedoppgave er overflytting av pasienter, som ikke har behov for medisinsk overvåkning eller tilsyn. Syketranportbilen er ikke en del av akuttberedskapen, men bidrar som en ressurs i ambulanseavdelingen.
Vi oppfordrer spesielt personer som utdanner seg til helsepersonell, som f.eks sykepleierstudenter og paramedicstudenter å søke. Har du førstehjelpserfaring fra frivillig redningstjeneste kan du være en god kandidat.
Det kan bli ledig andre stillinger i avdelingene ved intern ansettelse.
Om oss:
Ambulansetjenesten dekker områdene for befolkningen som tilhører sykehusene i Drammen, Ringerike, Kongsberg samt Hallingdal sjukestugu. Dette omfatter ambulansestasjonene i Sætre, Drammen, Hokksund, Prestfoss, Geithus, Noresund, Kongsberg, Veggli, Rødberg, Ringerike, Nes, Gol, Ål, Hemsedal og Geilo.
Hvorfor jobbe i Vestre Viken?
Gjennom kvalitet, trygghet og respekt jobber vi sammen for å gi gode og likeverdige helsetjenester til de som trenger det!
Som medarbeider i Vestre Viken blir du del av et solid og ambisiøst faglig miljø med varierte arbeidsdager. Vi vektlegger at fagmiljøene skal samarbeide om pasientbehandlingen, utnytte teknologiske muligheter og dele kunnskap og kompetanse mellom de forskjellige behandlingsstedene.
Vestre Viken ønsker at våre ansatte skal gjenspeile befolkningens mangfold. Vi oppfordrer derfor alle som er kvalifisert til å søke hos oss, uansett kjønn, alder, etnisitet, religion, livssyn, funksjonsnedsettelse og seksuell orientering. Det samme gjelder dersom du har hatt opphold i arbeidslivet.
Arbeidsoppgaver
Arbeid i ambulansetjenesten består av daglige rutiner som renhold, kvalitetsarbeid og beredskap inne på ambulansestasjon. I møte med pasientene utføres det undersøkelse, forflytning, observasjon og behandling. Videre innebærer arbeidet også føring av utrykningskjøretøy, innsats på skadested, kollegastøtte og operativ ledelse.Opplæring og veiledning er en naturlig og integrert del av våre arbeidsoppgaver. Det er derfor en forventning – og i mange tilfeller et krav – at ansatte bidrar som veiledere for lærlinger i ambulansefaget, paramedisinstudenter og sykepleiervikarer. Som ansatt hos oss må man være innstilt på å ta en aktiv rolle i dette ansvaret.
Kvalifikasjoner
- Autorisasjon som ambulansearbeider/ paramedisiner eller sykepleier
- Det er ønskelig at du har videreutdannelse som paramedisiner om du er ambulansearbeider eller sykepleier
- Er du sykepleier må du ha prehospital erfaring
- Paramedisinstudenter kan søke på helgestillinger ved fullført 2. studieår (heltid) og 3. studieår (deltid).
- Innehar kompetansebevis for føring av utrykningskjøretøy (kode 160)
- Innehar sertifikat gyldig for kjøretøy inntil 7500 kg (C1).
- Viser god skriftlig og muntlig fremstillingsevne og kan ta i bruk moderne teknologi som arbeidsverktøy og informasjonsdelen
Personlige egenskaper
- er en lagspiller med god personlig egnethet og gode holdninger
- er målbevisst i ditt arbeid for å ta til deg ny kunnskap. Det forventes ett tydelig initiativ til å bestå årlige sertifiseringer
- har interesse for akuttmedisin og god prehospital håndtering av alle pasientgrupper
- har god fysisk og psykisk helse
- evner å ta vare på deg selv og viser god egenomsorg
- er fleksibel i forhold til endring av arbeidsoppgaver, sporadisk endring av arbeidssted og innkalling ved større hendelser
- ønsker å følge oppfordringer om vaksineringer til det beste for dine pasienter og kollegaer
- ønsker å gjøre dagen bedre for dine kollegaer når du er på jobb
Vi tilbyr
- Nyansattprogram
- Alle medarbeidere blir en del av avdelingens langtidsplan for kompetanseheving
- Lærebedrift med studenter, læringer og "fagbrev på jobb" for sykepleiere
- Karrieremuligheter innen fagutvikling eller ledelse
- Konkurransedyktig lønn
- Medlemskap i Vestre Vikens Velferdsforening med gode rabattordninger på aktiviteter, kulturarrangement og leie av ferieboliger i inn- og utland
- Ansettelse i en trygg offentlig virksomhet med gode pensjonsordninger
Distrikt 1:
Modum ambulansestasjon.
Er døgnvakt stasjon på Geithus i Modum Kommune. 1 Døgn ambulanse 08-08 (24t) med høyt aktivt miljø. Stasjonen driftes av Stasjonsleder Kent Espen Sandsbråten.
Drammen ambulansestasjon
Er en av Norges største ambulansestasjoner. Her finner du et variert og aktivt miljø med 3 døgnambulanser, 2 deldøgnambulanser, en dagbil, en syketransportbil og anestesilegebemannet legebil. Dette er stasjonen for deg som liker høyt tempo, møte mange nye mennesker og har enkel adkomst fra togstasjonen 12 min unna. Stasjonen driftes av Konst. Stasjonsleder Lars M Granli.
Eiker ambulansestasjon
Stasjonen ligger i midten av alt og leverer primært pasienter til tre forskjellige sykehus, i tillegg til Oslo sykehusene. Ambulansene her har gjerne litt lenger kjøretid med pasientene og passer ekstra godt for deg som trives med å bidra til et godt læringsmiljø. Her finner du to døgnambulanser og en deldøgnambulanse. I tillegg til god tilgang på offentlig kommunikasjon er det gode parkeringsforhold. Per i dag arbeides det primært 12 timers dag og natt skift med arbeid hver 3. helg. Stasjonen driftes av Konst. stasjonsleder Lene G Olsen
Sætre ambulansestasjon
På Sætre er det deldøgn og døgnambulanse. Ambulansene driftes av VVHF og oppdrag tildeles av AMK Oslo. Primært nedslagsområde er Asker kommune. Det betyr varierte ambulanseoppdrag med mulighet for lengre transporttid til sykehus enn det du finner i byene. Mye fritidsaktivitet og høy aktivitet både langs og på sjøen setter rammer for oppdragene. Gode parkeringsmuligheter. Stasjonen driftes av stasjonsleder Heidi Kathrine Hansen.
Stilling i overtallsbemanningen
Byr på muligheten til å jobbe ved ulike stasjoner og bli kjent med mange nye kollegaer. Stillingen krever disponering av egen bil og ekstra fleksibilitet for arbeidssted. Ett arbeidsforhold her er gjerne inngangsporten til fastere turnus etter hvert. Kompensasjon for kjørte kilometer og fleksibilitet gis. Du forholder deg i utgangspunktet til en ambulansestasjon og dennes stasjonsleder og til bemanningskoordinator for overtallsbemanningen. Ønskes mer informasjon om overtallsbemanningen; ta gjerne kontakt med avd. bemanning og lederstøtte v/ Kst.leder Cathrine Rust Tvedten.
https://vestreviken.no/om-oss/utviklingsplan-2035
Kontaktinformasjon
Lars Martin Granli, Kst. Stasjonsleder Drammen , 41431118Cathrine Rust Tveten, Kst. Seksjonsleder Overtall., +4745661783
Lene Grønland Olsen, Kst. Stasjonsleder Eiker, +4799153538
Heidi Kathrine Hansen, Stasjonsleder Sætre, +4793215496
Svend Espeseter, Seksjonsleder amb.avd, sbesps@vestreviken.no
Arbeidssted
Dronninggata 283004 Drammen
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Vestre VikenReferansenr.: 4993304472
Stillingsprosent: 100, 50%
Fast, Vikariat
Søknadsfrist: 12.09.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Heidi Kathrine Hansen
Stasjonsleder Sætre
+4793215496
Lene Grønland Olsen
Kst. Stasjonsleder Eiker
+4799153538
Cathrine Rust Tveten
Kst. Seksjonsleder Overtall.
+4745661783
Lars Martin Granli
Kst. Stasjonsleder Drammen
41431118
Om bedriften
Vestre Viken helseforetak er et Norge i miniatyr. Vi leverer spesialisthelsetjenester til 500.000 mennesker i 22 kommuner. Vi dekker store byområder, men også steder der det er langt mellom postkassene. Dette utfordrer oss til å tenke helsetjenester på nye måter. Helsetilbudet skal være like godt uavhengig av hvor du bor.
Vi har satt oss et mål om å bli skikkelig gode på brukerstyrt tjenesteutvikling. Det betyr at vi er opptatt av å ta innbyggere med i arbeidet for å utvikle vår felles helsetjeneste - fordi vi tror at gode løsninger starter med å forstå behovene. Kontinuerlig forbedring er en del av vår kultur, og vi tror på å knytte sammen fagfolk og kompetanse på tvers av sykehus for å skape utvikling. Vestre Viken er nysgjerrige på hvordan teknologi kan bidra til mer effektiv og trygg pasientbehandling. Derfor har vi opprettet et virtuelt sykehus, slik at pasienter kan få behandling der de er.
I 2025 åpner vi det nye sykehuset i Drammen som blir ett av landets største og mest moderne. Vestre Viken skaper fremtidens helsetjeneste - hver dag.
Velkommen som søker!
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
8aa97b60-23a7-4942-9bbf-011aa36c9f3d
- Hentet fra
talentech
- Referanse
9eac207947b944cebb7fe761702b582b