Fastlegehjemmel ved Kirkegata legesenter
Levanger kommune, Legetjeneste
Kirkegata 1A, 7600 Levanger
Om jobben
Stillingstittel
Fastlegehjemmel ved Kirkegata legesenter
Type ansettelse
Selvstendig næringsdrivende, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hybridkontor
Søk på jobben
Søk senest søndag 16. november
Levanger kommune har fra 01.03.26 ledig fastlegehjemmel ved Kirkegata legesenter. Hjemmelen er godt driftet over mange år. Pasientpopulasjonen har vært stabil, og listetaket er per i dag 1160.
Kirkegata legesenter er en selvstendig næringsdrivende gruppepraksis med totalt 4 fastlegehjemler.
3 leger er selvstendige næringsdrivende og 1 lege er kommunalt ansatt ALIS. Det arbeider nå to spesialister i allmennmedisin ved legesenteret og to ALIS. Legesenteret er i tillegg bemannet med helsesekretærer.
Fastlegehjemmelen som lyses ut er selvstendig næringsdrivende, nåværende hjemmelsinnehaver er ALIS, men vi ønsker også spesialister i allmennmedisin velkommen som søkere.
Levanger kommune har i dag totalt 23 fastleger fordelt på fire legesenter. Kirkegata legesenter ligger sentralt i Levanger, med utsikt over fjorden, rett over gata for sykehuset og legevakt. I 2. etg. praktiserer privat psykolog.
Organisasjonsform
Praksisen driftes som selvstendig næringsdrivende. Legesenteret er organisert som AS.
Betingelser for overtagelse av praksisen avtales med nåværende hjemmelshaver, i tråd med sentrale avtaler. Det forutsettes at praksisen videreføres i samme lokaler. Legepraksisen inngår i et økonomisk og faglig fellesskap, og det forutsettes at hjemmelshaver inngår internavtale og aksjonæravtale med de andre
legene før inntreden i gruppepraksisen.
Basistilskuddet tilfaller hjemmelsinnehaver. Levanger kommune har i sin temaplan for legetjenester foreslått et ekstra tilskudd for pasientlister over 1050 pasienter.
Legesenteret benytter Pridok journalsystem, som er en totalintegrert webløsning med Helsenorge. Det er fleksible muligheter for å benytte journalsystemet utenfor kontoret.
Arbeidsoppgaver
- Generelle allmennmedisinske oppgaver som fastlege
- Deltakelse i interkommunal legevakt som er et samarbeid mellom Levanger, Verdal, Frosta og Inderøy.
Daglegevakt dekkes av fastlegekontorene etter avtale.
Legevakt
Levanger kommune samarbeider om legevakt på ettermiddager, natt, helg og høytid med Verdal, Inderøy og Frosta kommune. Legevakten er samlokalisert med ambulansetjenesten i nye lokaler ved siden av sykehuset Levanger, rett over gata for Kirkegata legesenter. Per i dag er vaktbelastningen på ca. 2-3 vakter per måned, men det vil være mulig å gi bort eller ta på seg ekstra legevakter.
Personlige egenskaper/kvalifikasjoner
- Det søkes etter lege med interesse for faget allmennmedisin, spesialist i allmennmedisin, erfaren
allmennlege/ fastlege eller utdannelseskandidat i allmennmedisin. - Autorisert lege i Norge, ferdig med LIS1 ved tidspunkt for planlagt oppstart i hjemmel
- Gode ferdigheter i norsk muntlig og skriftlig
- Gode ferdigheter i kommunikasjon og samhandling
- God kjennskap til norsk helsevesen og erfaring fra allmennpraksis
- Godkjent politiattest
- Motivasjon, personlig egnethet og evne til samarbeid vil bli tillagt stor vekt
Vi tilbyr
- Basistilskudd og individuelt tilskudd jf. Temaplan for legetjenester: Levanger kommune har i sin temaplan for legetjenesten foreslått et ekstra tilskudd for pasientlister over 1050 pasienter.
- Godt arbeidsmiljø og erfarent kollegium
For ALIS:
- Veileder og supervisjon ved legesenteret
- ALIS-avtale. Kommunen bidrar med å søke tilskuddsmidler fra Helsedirektoratet til ALIS
Kontaktinformasjon
Garrett Andersen, Hjemmelsinnehaver, fastlege, 48222566, garrett.andersen@gmail.comLars Johan Kverkild, Enhetsleder, 93015693, lars.johan.kverkild@levanger.kommune.no
Åse Catrine Gran, Koordinator for legetjenesten, 91737392, aase.gran@levanger.kommune.no
Arbeidssted
Kirkegata 1A7600 Levanger
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Levanger kommuneReferansenr.: 5023775641
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 16.11.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Om bedriften
Levanger er vekstkommunen midt i Trøndelag! Levanger har det meste; nærhet til fjell og fjord, en fredet og idyllisk trehusby, kort veg til Trondheim og til internasjonal flyplass. Levanger er en av landets største landbrukskommuner og har et mangfoldig næringsliv, samt en sterk offentlig sektor. Sykehuset Levanger, Nord universitet og NTNU HUNT forskningssenter er viktig både for kommunen, regionen og Trøndelag fylke. Sammen med våre 20.768 innbyggere (pr. 1.kvartal 2025) arbeider vi stadig med å utvikle bærekraftige lokalsamfunn og god folkehelse, samt skole-, barnehage- og omsorgstjenester med høy kvalitet.
I Levanger kommune ønsker vi mangfold og oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke – uavhengig av alder, kjønn, funksjonsevne eller kulturell bakgrunn.
Arbeidstakere ansettes i kommunen på de vilkår som følger av lovbestemmelser, reglement og gjeldende tariffavtaler. De første 6 måneder er prøvetid.
Svært gode pensjonsordninger, det trekkes 2 % av lønn til pensjonsordning. Søkere som vil påberope seg fortrinnsrett må angi dette i søknaden.
Det må påregnes bruk av privat telefon for sikkerhetsløsninger, dette medfører ikke kostnader for den ansatte.
Pass eller nasjonalt ID kort må fremvises før tilgang til fagsystem kan gis.
For stillinger med krav om politiattest er det et vilkår for å tiltre stillingen at tilfredsstillende politiattest framlegges.
Det gjøres oppmerksom på at opplysninger om søkerne kan bli offentliggjort selv om søker har bedt om å få sitt navn m. v. unntatt fra offentlig søkerliste. Søkere som ikke får sin anmodning om å bli unntatt offentlighet tatt til følge, får varsel om dette.
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
854cad6a-fd94-43ca-8fef-ef0db6037b37
- Hentet fra
talentech
- Referanse
7e4805942b3b499ba0223086b34b85b9