Innkjøper
Sjøforsvarets våpenskole KNM Tordenskjold
5173 Loddefjord
Om jobben
Stillingstittel
Innkjøper
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest tirsdag 28. oktober
Sjøforsvarets våpenskole KNM Tordenskjold (KNMT) er organisert i ni forskjellige sentre og utdanner, trener og kontrollerer Sjøforsvarets personell. KNMT sitt primære formål er å sikre at det er rett kompetanse, for rett målgruppe og til rett tid for Sjøforsvarets operative avdelinger.
Som innkjøper vil du ha en sentral rolle i å gjennomføre anskaffelser av materiell og tjenester i henhold til Forsvarets regelverk og rutiner for offentlige anskaffelser. Liker du å ta ansvar og få ting gjort vil vi gjerne høre fra deg!
Arbeidsoppgaver
- Behandle rekvisisjoner og opprette innkjøpsordrer innenfor tildelt fullmakt.
- Gjennomføre avrop på gjeldende rammeavtaler.
- Følge opp avdelingens innkjøp og sikre at prosess og dokumentasjon gjennomføres korrekt.
- Melde inn behov for nye rammeavtaler og videreformidle anskaffelser som ligger utenfor egen fullmakt.
- Følge opp leveranser og behandle fakturaer, her under følge opp avvik, både internt og eksternt, behandle avdelingens reklamasjoner og omstridte faktura.
- Være avdelingens fagressurs innen offentlige anskaffelser (LOA/FOA) og støtte organisasjonen i at anskaffelsesprosesser gjennomføres profesjonelt og med god dokumentasjon av behov og tilbudsprosess.
- Veilede lærlinger og øvrig personell i anskaffelsesprosesser og tilhørende regelverk.
- Den som ansettes vil styrkedisponeres i Sjøforsvaret. Dette innebærer plikt til å fortsette i stillingen ved mobilisering og krig. Se www.forsvaret.no for nærmere informasjon om krav.
Kvalifikasjoner
- Utdanning på bachelor nivå innen økonomi eller annen relevant fagkrets.
- Lang relevant erfaring og/eller utdanning kan kompensere for manglende formell utdanning.
- Erfaring fra offentlige innkjøp- og anskaffelsesprosesser.
- Erfaring med bruk ERP-løsninger, fortrinnsvis SAP.
- Du må kunne sikkerhetsklareres til HEMMELIG og NATO SECRET før tiltredelse (for mer informasjon om sikkerhetsklarering, se www.nsm.no).
Det er i tillegg ønskelig at du har:
- Erfaring fra Forsvaret eller annen offentlig virksomhet.
- Erfaring fra Forsvarets økonomi og innkjøpsprosesser.
Personlige egenskaper
- Arbeider strukturert og nøyaktig.
- Er serviceinnstilt, evner å prioritere og sikre fremdrift i saksbehandling.
- Har gode samarbeidsevner og evne til å jobbe selvstendig.
Vi tilbyr
- Stillingen er nyopprettet i avdelingen og her får du mulighet til å påvirke og forme både stillingen og avdelingen med arbeidsmetodikk og strategi.
- En spennende jobb med et viktig samfunnsoppdrag.
- Fleksibel arbeidstid.
- Barnehage.
- Tilhørighet til et godt fag- og utviklingsmiljø med god kompetanse. Stipendordning.
- Mulighet for inntil 2 timer trening i arbeidstiden. På Haakonsvern har du og din nærmere familie tilgang til et flott idrettsanlegg med blant annet svømmehall og styrkerom.
- Medlemskap i Statens pensjonskasse jf. Lov om Statens pensjonskasse, som innebærer god tjenestepensjonsordning, tilbud om boliglån, samt yrkesskade- og gruppelivsforsikring. Det trekkes 2 % lovbestemt innskudd til Statens pensjonskasse.
- Du vil få stilling som seniorkonsulent (stillingskode 1364), med lønn fra kr. 629 200 til kr. 783 800 per år, avhengig av kvalifikasjoner. For særlig godt kvalifiserte søkere, kan høyere lønn vurderes.
Kontaktinformasjon
Anders Fanavoll, KK Sjef Marinens logistikkkommando/Logbase Sjø, 99081060Lene Beathe Dømbe, KOM NK/Stabssjef ved KNM Tordenskjold, 92280065
Arbeidssted
5173 Bergen
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: ForsvaretReferansenr.: 5010921718
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 28.10.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Lene Beathe Dømbe
KOM NK/Stabssjef ved KNM Tordenskjold
92280065
Anders Fanavoll
KK Sjef Marinens logistikkkommando/Logbase Sjø
99081060
Om bedriften
En jobb i Forsvaret er noe mer enn en jobb. Forsvarets viktigste oppgave er å skape sikkerhet for Norge og trygghet for befolkningen. Uansett hvilken stilling du har, er du med på å ivareta landets og fellesskapets interesser. For å verne om alt vi har og alt vi er, må vi selv leve ut de verdiene vi er satt til å forsvare. Vi ønsker derfor ansatte som bidrar til en god kultur ved å vise respekt og ta ansvar for hverandre, og ha mot til å handle riktig og våge å si ifra.
Som en del av Sjøforsvaret er du med og beskytter nasjonens maritime interesser. Norge er en maritim og arktisk nasjon og kystvakt- og marinefartøyer er til enhver tid ute på oppdrag – både i hjemlige farvann og i utlandet.
KNM Tordenskjold er Sjøforsvaret våpenskole. Skolen utdanner, trener og øver Sjøforsvarets personell og avdelinger, og forvalter fagansvaret for en rekke fagomåder i Sjøforsvaret. Våpenskolen bidrar til operativ evne gjennom kunnskap og kompetanse.
I Forsvaret er det ønskelig at arbeidsstyrken i størst mulig grad skal gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi oppfordrer kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av kjønn, kulturell bakgrunn, hull i CV-en eller funksjonsevne. Vi vil sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen hvis det er behov for dette. Noen av Forsvarets stillinger kan ha egne helsekrav og krav til fysisk skikkethet.
I henhold til offentlighetsloven § 25 andre ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Det er egne regler for militære stillinger.
Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål må legges ved søknaden. Høyere utdanning gjennomført utenfor Norge må være offentlig godkjent av NOKUT eller Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse. Godkjenningen må dokumenteres.
Det blir gjennomført bakgrunnsjekk når sikkerhetsklareringen gjennomføres.
Les mer om jobb i Forsvaret.
Sektor
Offentlig
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
6e5447d5-5550-4eca-9ef2-745de92eac14
- Hentet fra
talentech
- Referanse
a46c513aaebc4a63be3c45d25ea89177