Vil du leie og utvikle ein vidaregåande skule i tett samarbeid med eit skigymnas?
Setesdal vidaregåande skule, Agder fylkeskommune
Skulevegen 15, 4755 Hovden i Setesdal
Om jobben
Stillingstittel
Avdelingsleiar
Antall stillinger
1
Det blir frå 01.08.2024 ledig ei fast 100% stilling på Setesdal vgs avd Hovden. Stillinga er 50% som avdelingsleiar og 50% med andre oppgåver som f.eks undervisning, rådgjeving. I stillinga som avdelingsleiar vil du samarbeide tett med dagleg leiar i HSG. Det er derfor viktig at du har forståelse for kva som skal til for å bli ein god idrettutøvar, og har gode samarbeidsevner. Skuleavdelinga på Hovden har 11 årsverk. Det er i dag pedagogar og merkantilt tilsette. Vi tar forbehold om at tilbudsstrukturen blir vedtatt og eventuell overtallighet i fylkeskommunen.
Setesdal vidaregåande skule består av avdelingane Hovden, Valle og Hornnes. Visjonen vår er: «Vi vil vere ei drivkraft for kunnskap, utvikling og mangfald». Avdeling Hovden har utdanningstilbod innanfor studiespesialisering kombinert med eit programfag frå idrettsfagleg programområde. Desse idrettsfaga blir gjennomførte i tett samarbeid med Hovden skigymnas AS(HSG). Vi har landsliner innanfor langrenn og snowboard/freeski, og elevane har den siste tida prestert på høgt nasjonalt nivå.
Arbeidsoppgåver
- Sikre kvalitet og kontinuerlig forbedring av tenestetilboda. Følgje opp satsingsområda til skulen
- Personal, budsjett- og økonomiansvar
- Fremje samarbeid internt og eksternt - spesielt med Hovden Skigymnas. Andre eksterne parter er kommunen, næringsliv m.fl.
- Leggje til rette for faglig og personleg utvikling hos medarbeidarane
- Leie og motivere team av ulike menneske ved å skape eit godt arbeidsmiljø, fremje samarbeid og kommunikasjon, anerkjenne og belønne innsats og prestasjonar, og ta vare på medarbeidarane sin helse og trivsel.
Kvalifikasjonar
- Relevant høgare utdanning
- Praktisk pedagogisk utdanning eller anna godkjent undervisningskompetanse
- Erfaring frå skule.
- Kjennskap til vidaregående skule er ein fordel.
- Leiarerfaring er ein fordel.
Personlege eigenskapar
- Tydeleg leiar, som er god på samarbeid og kommunikasjon med medarbeidarar, elevar og føresette.
- Gode relasjonsevner: empatisk, lyttande og støttande.
- Løsnings-, resultat- og ansvarsbevisst
- Evne til å inspirere, motivere og rettleie andre mot eit felles mål
- Gode norskkunnskapar, skriftleg og munnleg
- Evne til å vere nysgjerrig, open og endringsvillig
Vi tilbyr
- Ein arbeidsplass som har fokus på tillit, mestring og samarbeid.
- Triveleg tverrfagleg arbeidsmiljø med dyktige og engasjerte kollegaer.
- Mogelegheit til å vere med og vidareutvikle ein sentral institusjon i kommunen.
- Gode moglegheiter for friluftsliv.
- Gode moglegheiter for fagleg og personleg utvikling.
- God pensjonsordning i KLP. For mer informasjon om våre goder les mer på http://agderfk.no/jobb
Kontaktinformasjon
Jens Petter Røed, Rektor/Virksomhetsleder, +4746937401Arbeidssted
Skulevegen 154755 Hovden
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Agder fylkeskommuneReferansenr.: 4787095839
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 10.04.2024
Om bedriften
Agder fylkeskommune har over 3 000 ansatte som arbeider med videregående opplæring, høyere yrkesfaglig utdanning, tannhelse, samferdsel, fylkesveger, kollektivtransport, kultur og en rekke andre fagfelt. Sammen skal vi utvikle Agder til en miljømessig, sosialt og økonomisk bærekraftig region i 2030. Les mer på https://agderfk.no/om-oss/om-agder-fylkeskommune/
I henhold til offentlighetslovens § 25 gjør vi oppmerksom på at opplysninger om søkeren kan bli gjort offentlig, selv om søkeren har bedt om unntak fra offentlighet.
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
2603695
- Hentet fra
talentech
- Referanse
fb55bbc382fc4b78b68084ada19c5b66