Skipatrulje ved Hovden Alpinsenter - 2026/2027 sesongen
Hovden Alpinsenter AS
Skisentervegen 155, 4755 Hovden i Setesdal, Bykle
Om jobben
Skipatruljen 2026/27-sesongen. Vil du være en del av teamet som er på plass før fjellet våkner? Som en del av vårt skipatruljeteam på Hovden Alpinsenter jobber du hver dag for å gi gjestene våre en trygg og god opplevelse i bakken.
- Oppstart
- Etter avtale
- Stillingstittel
- Oppsynsmann skipatrulje
- Type ansettelse
- Sesong, heltid 100%
- Arbeidstid
- Turnus, dagtid og kveld, alle dager
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Hva vi ser etter
Personlige egenskaper
Vi søker deg som har evnen til å skape et godt miljø og gode opplevelser for både gjester og kolleger. Du er ansvarsbevisst, har god ordenssans og kan håndtere flere arbeidsoppgaver samtidig. Du liker å jobbe i team og er motiverende og entusiastisk i en til tider hektisk hverdag. Du er løsningsorientert, fleksibel og tør å tenke nytt.
Vi bor, jobber og tilbringer mye tid sammen gjennom sesongen. Derfor søker vi deg som er sosial, kommer godt overens med andre, trives i naturen og liker å stå på ski eller snowboard.
Arbeidsoppgaver
Som ansatt i Skipatruljen har du kontoret ditt ute på fjellet. Du er blant de første som er på plass om morgonen og blant de siste ved stengetid.
Ingen arbeidsdager er like. Den ene dagen jobber du med forebyggende sikkerhetsarbeid, setter opp sikkerhetsnett og graver i snøen, den neste hjelper du skadde gjester eller deltar du i øvelser for heisevakuering.
Hovedoppgaven din er sikkerheten i anlegget. Arbeidsdagen er variert og består av alt fra forebyggende sikringsarbeid og skredvurderinger til håndtering av skader og kundeservice ute i bakken. Vi søker deg som elsker å være ute på fjellet og liker utfordringer.
Arbeidsoppgaver er blant annet:
Hjelpe og behandle skadde gjester i anlegget
Sikringsarbeid og kontroll av nedfarter og heisanlegg
Skredsikring, vurdering av snøforhold og skredfare
Delta i redningsteam ved evakuering av stolheiser og snøskred
Forebyggende sikringsarbeid
Veiledning og hjelp til gjester i anlegget
Bidra til at gjestene våre trives og får en god opplevelse
Stillingens omfang
Sesongen 2026--2027 vil være fra desember 2026 til slutten av april 2027.
Alle må kunne jobbe helger og helligdager, og være fleksible når det oppstår endringer eller uforutsette situasjoner.
Vi har stillinger mellom 50 % og 100%.
Vi tilbyr
Vi tilbyr
En variert og utfordrende jobb med hyggelige kolleger på en av Sør-Norges største alpindestinasjoner
Spennende utfordringer i et anlegg som er i stadig utvikling
Obligatorisk opplæring i førstehjelp/skadebehandling samt sikkerhetsarbeid
Personalfordeler i alle våre selskaper
Heiskort
Muilighet for hjelp til å finne bolig
Et godt miljø for læring og egenutvikling
Behjelpelig med å tilrettelegge for oppkjøring til førerkort klasse S
Kontaktperson for stillingen
Roosa Sallinen
Om bedriften
Hovden Alpinsenter ligger øverst i Setesdal og er blant Norges største og mest snøsikre alpinanlegg. Heisene tar deg opp til fjelltoppene Hovdenuten og Storenos, sistnevnte på over 1200 moh. Her får du en magisk utsikt som garantert gir deg alpefølelsen.
Hovden Alpinsenter er Sørlandets største skianlegg med totalt 33 løyper, 2 stolheiser, 5 skitrekk og 1 skibånd. Den totale løypelengden er 42,5 km og den maksimale fallhøyden er på hele 420 meter. I tillegg har anlegget to parker og en skicross-løyper.
Heiskapasiteten er på over 9 000 personer i timen, så selv i løpet av en travel helg vil du alltid finne et trekk eller en heis uten kø. Løypenettet strekker seg over tre skiområder, Breivesiden og områdene rundt fjelltoppene Hovdenuten og Storenos.
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
60bfe214-fb2e-4cb6-9d4c-ff6c8b59923b
- Sist endret
2. juli 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
60bfe214-fb2e-4cb6-9d4c-ff6c8b59923b