Kvalitetsleder
Vevig AS
Strandgata 39, 2640 Vinstra
Om jobben
Stillingstittel
Kvalitetsleder
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidstid
Dagtid, ukedager
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest søndag 21. september
Arbeidsoppgaver
- Ansvar for konsernets kvalitetssystem
- Initiere, lede og følge opp revisjoner
- Kvalitetssikre rutiner og oppdateringer
- Bidra til opplæring og bevisstgjøring av ansatte i kvalitetsarbeidet
- Utarbeide og oppdatere dokumentasjon i samarbeid med ansvarlige for fagområdene
- Prosjekteringsledelse og prosjektledelse av regionalnettsprosjekter
- Delta i analyse, og være bidragsyter i utforming av Vevigs nettstrategi
Kvalifikasjoner
- Erfaring fra kvalitetsledelse, helst som kvalitetsleder og gjerne fra energibransjen
- Gode IT-ferdigheter og erfaring med digitale kvalitetssystemer
- Høyere utdanning innen elkraft eller tilsvarende
- Kjennskap til ISO 9001 standarden og tilsvarende
- Kjennskap til kvalitetssystemet Landax er en fordel
- Gjennomføringsevne
- God muntlig og skriftlig framstillingsevne på norsk
- Førerkort klasse B
Personlige egenskaper
- Gode samarbeids- og kommunikasjonsevner
- Evne til å se helhet og samtidig håndtere detaljene
- Strukturert og nøyaktig
- Engasjert og initativrik med tanke på ideer til kontinuerlig forbedring
Vi tilbyr
- Faglige utfordringer og utviklingsmuligheter
- Et godt og sosialt arbeidsmiljø
- Gode lønns- og arbeidsvilkår
- Fleksibel arbeidstid
- Ekstra friuke for småbarnsforeldre
- Gode pensjons- og forsikringsordninger, herunder behandlingsforsikring
- Gode velferdsordninger
- Bedriftsidrettslag
- Oppmøtested Øyer, Vinstra eller Bismo
Kontaktinformasjon
Kristian Rimstad Bleken, Daglig leder, +47 47452262, krb@vevig.noArbeidssted
Strandgata 392640 VINSTRA
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Vevig ASReferansenr.: 5002477176
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 14.09.2025
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Konsernet Gudbrandsdal Energi er en av Innlandets mest solide virksomheter. Konsernet består av Gudbrandsdal Energi Holding AS, Vevig AS, Gudbrandsdal Energi Fiber AS, Gudbrandsdal Energi Produksjon AS, og Gudbrandsdal Energi Fornybar AS. Konsernet eier 44,2% i On Energi, 33% i Innlandet Fornybar AS, 20% i Austri Raskiftet DA og i Austri Kjølberget DA. Videre har konsernet eierandeler i Elmera Group og Eidsiva Bredbånd. Konsernet er eid av kommunene Øyer, Ringebu, Sør-Fron og Nord-Fron. Konsernet har ca. 100 ansatte, og hovedkontoret er lokalisert på Vinstra med avdelingskontor i Skjåk og i Øyer.
Konsernets ansatte er aktive bidragsytere i bransjen, og er offensive med tanke på å ta i bruk ny teknologi.
Bærekraftig utvikling skal gjennomsyre all virksomhet i Gudbrandsdal Energi-konsernet. Vi arbeider aktivt for å minimere vårt klimaavtrykk, og bidrar bl.a. gjennom prosjektene Krafttak for grønn vekst, Den smarte grønne dalen/Grønt Gir og Varde Investeringslaug til bærekraftig utvikling i Gudbrandsdalen.
Vi sørger for samfunnskritisk infrastruktur som er helt avgjørende for det grønne skiftet og en bærekraftig utvikling i Gudbrandsdalen.
Vi tilbyr framtidsrettede kompetansearbeidsplasser, vi skaper verdier av fornybare ressurser og vi legger til rette for grønne industrietableringer.
Vi tar vare på våre ansatte. Det skal være trygt og godt å jobbe innenfor alle virksomhetsområdene i Gudbrandsdal Energi-konsernet. Våre dedikerte ansatte går på jobb hver dag for å legge til rette for den smarte, grønne dalen.
Vevig AS eier og drifter både regional- og distribusjonsnett i sitt nettområde, som består av Skjåk kommune, deler av tunnelanlegg på RV 15 mellom Skjåk og Stryn, videre fra Sandbumoen i Sel kommune til og med Øyer kommune i sør. Området er i utvikling og det bygges mange nye fritidsboliger med tilhørende infrastruktur. Vår bransje har som mål at Norge skal bli verdens første fullelektriske samfunn.
Vårt område gir rike muligheter for kultur- og friluftsliv. Strynefjellet, Hafjell, Kvitfjell og Gålå ligger i våre områder. Rondane og Jotunheimen er lett tilgjengelig.
Våre verdier: «Åpen, inkluderende, tydelig og langsiktig»
Vevig AS forvalter kritisk infrastruktur og følger retningslinjer og lovpålagte sikkerhetskrav fra norske myndigheter i våre rekrutteringsprosesser. Derfor vil vi gjennomføre en bakgrunnssjekk og personkontroll i henhold til kraftberedskapsforskriften og våre interne rutiner og retningslinjer. I visse rekrutteringsprosesser gjennomfører vi også kredittsjekk. Du må være forberedt på å oppgi opplysninger om deg selv i denne prosessen.
Mer informasjon om selskapet og konsernet finnes på www.vevig.no og www.geholding.no
Vevig AS ønsker ikke å bli kontaktet av rekrutteringsselskap og annonseselgere.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
5e4799a2-848c-40a9-aa67-861a40f9d72a
- Hentet fra
talentech
- Referanse
f82b84cfedc240909a983e8d4d9bb27b