Badevakt/ svømmeinstruktør
Studentsamskipnaden på Vestlandet - Sammen
Parkveien 1, 5007 Bergen
Om jobben
- Stillingstittel
- Badevakt/ svømmeinstruktør
- Type ansettelse
- Fast, deltid 10%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidsspråk
- Norsk
Søk på jobben
Søk senest onsdag 25. november
Om stillingen
Trene Sammen Studentsenteret ligger på Nygårdshøyden rett ved parken og har et stort og variert tilbud. Treningssenteret og basseng er åpent for studenter og ansatte på tilknyttede læresteder.
Vi søker deg som liker å jobbe med både barn og voksne. Du er også utdannet svømmeinstruktør gjennom NSF, eller har erfaring som kan kompensere for mangel på sertifisering.
Våre åpningstider er mellom kl. 07:00- 22:00 og vi har aktivitet daglig i bassenget med besøkende kunder, samt organiserte aktiviteter som svømmegrupper, svømmekurs og gruppetimer i basseng. Vårt basseng er 25 x 12 meter og holder en temperatur på 27 grader.
I tillegg til svømmeanlegg har vi andre gruppetimer, styrketreningsareal og idrettshall.
Vi har nå behov for å utvide bemanningen vår med følgende stillinger:
- Badevakt i 10 % stilling. Arbeid dagtid, kveld og helg.
- Badevakt og svømmeinstruktør, tilkallingsvikar. Det er ønskelig at svømmeinstruktører kan instruere både grupper og enkeltpersoner med ulike svømmeteknikker med variert nivå.
Arbeidsoppgaver
Å være badevakt handler først og fremst om å ivareta sikkerheten til kunder som oppholder seg i og rundt bassenget og svømmehallområdet. Andre viktige oppgaver er å yte god kundeservice, samt ivareta hygiene- og renholdskrav.
Vi søker deg som liker å jobbe med sikkerhet, kundeservice og renhold. Som badevakt må du ha erfaring og ha godkjent livredningsprøve. Opplæring og livredningstest tilpasset vårt basseng vil bli gitt.
Du inngår i ett team, så du må trives med å samarbeide med andre kollegaer.
Følgende oppgaver inngår i stillingen:- Overvåkning av badende
- Forebygging av ulykker
- Førstehjelp
- Enklere renholdsoppgaver (spyling o.l.)
- Yte service til våre kunder
- Noe administrativt arbeid
Kvalifikasjonskrav
- Du må være fylt 20 år
- Du må være svømmedyktig og trygg i vann
- Det er en fordel med kurs, sertifiseringer og interesse for førstehelp inkl. hjerte- og lungeredning
- Digital kompetanse- godt kjent med data som verktøy
- En forutsetning for å få tilbud om stillingen er at man består livredningskurs med dykk på 3,8 samt kan fremlegge gyldig politiattest
Personlige egenskaper
- Evne til å tenke sikkerhet, være observant og ha en tydelig kommunikasjon
- Trives med å yte god service til kunder og samarbeide med kollegaer
- Ansvarlig og pliktoppfyllende
- Punktlig og selvstendig
Vi tilbyr
- Gratis trening i alle Sammen sine treningssentre
- Tilgang til stort svømmebasseng
- Ansatthytte på Kvamskogen
- Gode forsikringsordninger
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Studentsamskipnaden på Vestlandet driver boliger, barnehager, treningssentre, kafeer, helsetilbud samt karriere- og rådgivningstjenester for 40 000 studenter.
Vi er et selvstendig selskap som rapporterer til Kunnskapsdepartementet og vår hovedoppgave er å tilby tjenester som bidrar til at studentenes hverdag blir bedre. Sammen med utdanningsinstitusjonene skal vi tilby studentene på Vestlandet et godt og tilpasset velferdstilbud.
Vi er lokalisert i Bergen, Sogndal, Førde, Haugesund og på Stord og har over 500 ansatte som hver dag jobber for studentene.
Vår visjon er "Gode studentliv for en ansvarlig fremtid".
Vår verdi er "Vi bryr oss!"
Sammen er opptatt av mangfold, likestilling og inkludering og ønsker å skape et arbeidsmiljø der alle skal oppleve at de har like muligheter og føler seg ivaretatt og verdsatt.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
58ee9fad-c1f8-441d-8c8d-306f16cac1a1
- Sist endret
4. november 2026
- Hentet fra
jobbnorge
- Referanse
10314918