Hopp til innhold

Led teamet som skal forme fremtidens digitale tårn! Vi søker 2 Senior Systemingeniør med ansvar for teamleveranser

Arbeidsgiver

Avinor AS

Sted

Drengsrudbekken 4, 1383 Asker

Om jobben

Stillingstittel
Senior Systemingeniør med ansvar for teamleveranser
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
2
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk

Søk på jobben

Søk senest søndag 1. november

Avinors avdeling for Flynavigasjonstjenester (FNT) er ansvarlig leverandør av datatjenester til understøttelse av flysikringstjenester i hele landet. Gjennom moderne teknologi sørger vi for at flygeledere og AFIS-fullmektiger har effektive, robuste og sikre systemer og verktøy som støtter samfunnsoppdraget vårt.

I Avinor står teknologiutvikling og bærekraft sentralt i den videre utviklingen av norsk luftfart. Gjennom satsinger som fjernstyrte tårn og utviklingen av fremtidens tårnløsninger er vi med på å forme morgendagens flysikringstjenester. I Norge er vi verdensledende på utvikling av digitale tårnløsninger. Vi kaller det Avinor Digital Towers, ADT. I dag er ADT Remote Tower systemet i drift på 14 lufthavner, og 7 nye er planlagt i de nærmeste årene. I tillegg vil nye Bodø Lufthavn bygges med en ny, digital tårnløsning med utvidet funksjonalitet for kontrollert luftrom.

Nå søker vi to engasjerte og utviklingsorienterte senior systemingeniører til å fungere som Teamledere for våre ADT leveranseteam; en for eksisterende flyplasser på kortbanenettet, og en for ny lufthavn i Bodø.

Som teamleder får du ansvar for et kompetent fagmiljø som utvikler, forvalter og leverer løsninger til noen av Avinors mest strategisk viktige teknologisatsinger. Du vil lede et team av medarbeidere med høy teknisk kompetanse og bidra til å sikre gode leveranser gjennom tett samarbeid med brukere, teknisk drift, prosjektmiljøer, leverandører og øvrige fagområder i Avinor.

Dette er jobb for deg som motiveres av å skape resultater gjennom andre, bygge sterke fagmiljøer og bidra til at teknologi og mennesker utvikler seg samen.


Arbeidsoppgaver

Som teamleder vil du blant annet ha ansvar for:

  • Lede leveranseteamet for ADT Remote Tower eller ADT Bodø-løsningen
  • Delta i prosjektaktiviteter med et overordnet blikk for løsningen
  • Sikre at riktig kompetanse fra teamet bidrar i utviklings- og prosjektaktiviteter
  • Planlegging, prioritering og oppfølging av FNT leveranser
  • Sikre god samhandling mellom utvikling, forvaltning, drift og brukermiljøer
  • Oppfølging av leveranser fra interne og eksterne leverandører
  • Sikre jevnlig rapportering og delta i statusmøter
  • Sikre at leveranser gjennomføres i henhold til krav innen sikkerhet, kvalitet og regelverk
  • Delta aktivt i dialog med personalleder og ledergruppen for øvrig 

Vi søker deg som har

  • Relevant høyere utdanning på universitets- eller høyskolenivå
  • Erfaring fra ledelse av fagmiljøer, prosjekter eller komplekse leveranseorganisasjoner
  • Erfaring med utvikling, forvaltning eller implementering av tekniske systemer
  • Kunnskap og erfaring med forvalting av utviklings- eller vedlikeholdskontrakter
  • God forståelse for samspillet mellom teknologi, prosesser og mennesker
  • Erfaring fra større teknologi- eller digitaliseringsprosjekter
  • God skriftlig og muntlig fremstillingsevne på norsk og engelsk
  • Det er en fordel dersom du har erfaring fra sikkerhetskritiske virksomheter eller samfunnskritisk infrastruktur.

Personlige egenskaper

Vi ser etter en leder som:

  • Skaper retning, engasjement og trygghet for medarbeiderne
  • Har gode samarbeidsevner og bygger sterke relasjoner på tvers av fagmiljøer
  • Er strukturert og har evne til å prioritere i en kompleks hverdag
  • Kommuniserer tydelig og skaper tillit hos både medarbeidere og samarbeidspartnere
  • Har gjennomføringskraft og evne til å omsette strategi til konkrete resultater
  • Er nysgjerrig på ny teknologi og motiveres av kontinuerlig utvikling
  • Er en god representant for Avinors verdier; åpen, ansvarlig, handlekraftig og kundeorientert

Forutsetning for tilsetting er nødvendig sikkerhetsklarering (nivå Hemmelig) og at bakgrunnssjekk, herunder uttømmende politiattest, i henhold til myndighetskrav for arbeid på lufthavn kan gjennomføres og godkjennes.

Vi tilbyr

  • En sentral rolle i utviklingen av teknologien bak fremtidens flysikringstjenester
  • Muligheten til å lede et sterkt fagmiljø med høy kompetanse og stort engasjement
  • Spennende utfordringer i skjæringspunktet mellom teknologi, operativ drift og samfunnsoppdrag
  • Gode muligheter for faglig og personlig utvikling
  • Konkurransedyktige betingelser og fleksible arbeidsformer

Kontaktinformasjon

Terje Bråthen, Leder ATM Tårn og UTM, +4747451590

Arbeidssted

Drengsrudbekken 4
1383 Asker

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Avinor AS

Referansenr.: 5188347450
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 01.11.2026

Kontaktperson for stillingen

Terje Bråthen

Leder ATM Tårn og UTM

+4747451590

Om bedriften

Om Avinor

Vi er rundt 3000 ansatte som sammen driver 43 flyplasser og flysikringstjenesten i Norge. Avinormodellen, hvor de store flyplassene finansierer de små, gjør det mulig å holde alle våre flyplasser åpne, fra nord til sør. Slik bidrar vi til å binde Norge sammen - og Norge sammen med verden. 

Hvert år håndterer vi nesten 600 000 avganger og landinger, over 53 millioner passasjerer og over 60 000 overflygninger i norsk luftrom. Vi utvikler og drifter digitale tjenester som gjør reisen enklere og luftrommet sikrere. Avinor jobber for en mer bærekraftig luftfart og leder an i utviklingen av bl.a. fossilfritt drivstoff og elektriske fly. Hos oss står teknologi, bærekraft og sikkerhet i sentrum. 

For å bidra til Avinors utvikling ser vi etter deg som har evne og vilje til læring, er nysgjerrig og åpen for nye måter å løse oppgaver på sammen med andre. Du har digitale ferdigheter som trengs for å lykkes i rollen, og er komfortabel med å ta i bruk nye systemer og verktøy i arbeidshverdagen. I tillegg har du god helhetsforståelse og evnen til å se sammenhenger, noe som hjelper deg å finne gode løsninger.

Avinor skal levere tjenester i verdensklasse, og det krever at vi utvikler dem sammen. Vi verdsetter mangfold og ønsker medarbeidere med ulik bakgrunn, legning, etnisitet, religion, funksjonsevne og alder velkommen. Avinor følger offentlighetsloven. Reservasjon fra søkerliste må begrunnes, og du varsles hvis ønsket ikke kan innvilges. Vi gjennomfører bakgrunnssjekk for å bekrefte opplysninger i CV og vitnemål. Dette skjer kun med ditt samtykke og kan utføres av vår samarbeidspartner. For stillinger som krever adgangskort til sikkerhetsområder på lufthavn må bakgrunnssjekk i henhold til myndighetskrav kunne godkjennes. Enkelte arbeidsoppgaver kan kreve at du sikkerhetsklareres.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

55dd0d46-6cf8-4b3f-83d5-8730d022dbc2

Sist endret

1. oktober 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

00ea99a8e6c64f699694457a83923ea8

Lignende annonser

Laster lignende annonser