Hopp til innhold

Er du vår nye nyhetsjournalist?

Arbeidsgiver

Solabladet AS

Sted

4050 Sola

Om jobben

Stillingstittel
Nyhetsjournalist
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk

Søk på jobben

Søk senest mandag 7. september

Har du god nyhetsteft, formidlingsglede og ønsker å sette dagsorden? Da kan du være den nyhetsjournalisten vi ønsker på laget vårt.

Vi ser etter deg som er god til å finne nyhetene - og formidle dem på en lettfattelig måte.

Du trives i høyt tempo, jobber godt selvstendig, men er også en lagspiller.

Vi ser etter deg som:
  • Fanger opp de gode og viktige sakene og vet hva som skaper engasjement hos leserne
  • Er en god nyhetsformidler som kombinerer tekst, foto og video, og har forståelse og ideer til hvordan vi best treffer og engasjerer unge lesere
  • Har en sterk presseetisk ryggrad og er nysgjerrig på hvordan kunstig intelligens kan fungere som en superkraft i idéutvikling og research
  • Snakker godt med alle typer mennesker og forstår viktigheten av å bygge kildenettverk for å få tips og informasjon
  • Har kompetanse og interesse for profilering av nyheter på sosiale medier

Erfaring er et stort pluss, men har du talent og det rette instinktet, oppfordrer vi deg uansett til å søke.

Vi tilbyr:
  • En fast stilling i en offensiv redaksjon med 5 årsverk
  • Friheten til å utvikle egne ideer, teste ny teknologi og sette ditt personlige preg på avisen
  • Et ambisiøst fagmiljø i en spennende vekstkommune, som også gjentatte ganger er kåret til Norges beste næringskommune
  • Karrieremuligheter, kompetanseutvikling og et sterkt fagmiljø som finnes i Amedia - Norges største utgiver av redaktørstyrte medier

Søknadsfrist: 7. september 2026.

Har du spørsmål til stillingen kan du ta kontakt med Helene Pahr-Iversen, ansvarlig redaktør på tlf 98493819.

Om bedriften

Solabladet er en lokalavis for Sola. Redaksjonen teller i dag 5 årsverk. Solabladet eies av Amedia.

Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier og et ledende nordisk mediekonsern. Amedia eier Berlingske Media i Danmark, og vårt redaksjonelle nettverk omfatter mer enn 250 avistitler i Norge, Danmark og Sverige gjennom hel- og deleide virksomheter og partnerskap. Konsernet har 2 300 ansatte i Norge og Danmark og omsatte i 2025 for 5 milliarder kroner. Daglig når våre 108 norske aviser over to millioner lesere.

Amedia er i flere år kåret til en av landets mest attraktive arbeidsgivere og er sertifisert som Great Place To Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

54bcf7fe-1add-467e-907d-05f05b553c32

Sist endret

12. august 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

472807510

Lignende annonser

Laster lignende annonser