Hopp til innhold

MONTASJESJEF

Arbeidsgiver

Bedriftskonsulent CH AS

Sted

Granheimveien 7, 1580 Rygge

Om jobben

Type ansettelse
Annet, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Mulighet for hjemmekontorAI
Kun hjemmekontor
AI

Bruk av kunstig intelligens

Søk på jobben

Søk snarest mulig

Rollen – kort fortalt
Du får et overordnet ansvar for å planlegge, koordinere og følge opp IPOAs montasjeoppdrag. Flere prosjekter vil pågå samtidig, og du skal sikre at de har riktige ressurser og gode forutsetninger for en sikker og effektiv gjennomføring.

Du vil blant annet:

  • planlegge og koordinere bemanning og ressurser på tvers av prosjektene
  • samkjøre montasje med produksjon, leveranser og prosjektfremdrift
  • følge opp montører, innleide ressurser og underleverandører
  • være synlig ute på byggeplassene og følge opp fremdrift, kvalitet og avvik
  • sikre at HMS-krav, dokumentasjon og arbeidsrutiner blir fulgt
  • sette deg inn i relevante regler og HMS-krav ved oppdrag i andre nordiske land

Du samarbeider tett med prosjektledere, produksjonen og øvrige fagmiljøer – og bidrar samtidig til å videreutvikle struktur og gode arbeidsmåter innen montasje.


Hvem ser vi etter?
Vi ser etter deg som har god teknisk forståelse og vet hva som kreves for å gjennomføre større og krevende montasjeoppdrag.

Vi ønsker at du har:

  • erfaring fra montasje, bygg, stål, prefab, industri eller entreprenørvirksomhet
  • erfaring med ledelse og oppfølging av montasjearbeid
  • forståelse for ressursplanlegging og koordinering av flere samtidige prosjekter
  • god kunnskap om HMS og sikker gjennomføring
  • gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk
  • mulighet og vilje til å reise, særlig i Norge og Norden

Relevant teknisk utdanning er en fordel, men solid og dokumentert erfaring kan kompensere for manglende formell utdanning.

Som person er du tydelig, strukturert og løsningsorientert. Du trives ikke best bak skrivebordet, men vil ut og følge opp både arbeidet og menneskene i praksis. Samtidig evner du å løfte blikket, prioritere og se behovene på tvers av prosjektene.

Hvorfor IPOA?
Hos IPOA får du muligheten til å forme en nyopprettet rolle og bli sentral i den videre utviklingen av montasjeområdet.

Du får:

✅ en viktig rolle i et selskap med store vekstambisjoner 

✅ ansvar og påvirkningsmulighet fra første dag

✅ varierte og krevende prosjekter i Norge og Norden

✅ korte beslutningsveier og et sterkt fagmiljø

✅ ordnede forhold og konkurransedyktige betingelser

Litt om IPOA

IPOA i Råde er Norges største produsent av bærende stålkonstruksjoner. Vi designer og leverer løsninger til blant annet datasentre, forsvar, kritisk infrastruktur, industri, logistikk, idrett, og fornybar energi.

Her jobber rundt 180 mennesker med solid fagkompetanse og stolthet i det de skaper. IPOA har store vekstambisjoner, fulle ordrebøker og prosjekter som stiller høye krav til planlegging, samarbeid og gjennomføring.

Mer informasjon finner du på www.ipoa.no.

Vil du ta ansvaret for at montasjen lykkes – i praksis?

Last opp CV og søknad via lenken. Du trenger ikke fylle ut all informasjon i feltene, utover personalia.

Har du spørsmål om stillingen eller ønsker en uformell og konfidensiell prat, kan du kontakte Carine Helgesen, rekrutteringsspesialist, på telefon 48 15 08 18 eller e-post carine@bedriftskonsulent.no. Alle henvendelser behandles konfidensielt. Jeg ser fram til å høre fra deg!


Bedriftskonsulent Carine Helgesen bidrar til vellykkede prosesser med sitt personlige engasjement, solide erfaring fra ledelse og med betydningsfulle nettverk. Produktene er i hovedsak: Rekrutteringstjenester, lederutvikling, samt kurs og foredrag innen nevnte områder. 

Kontaktperson for stillingen

Carine Helgesen

Spesialist Rekruttering/ Lederutvikling

48150818

carine.helgesen@bedriftskonsulent.no

Om bedriften

REKRUTTERING, LEDERUTVIKLING, STYREARBEID

Etter mange år i en rolle som daglig leder i rekrutterings- og bemanningsbedrifter, har gledene, utfordringene og problemstillingene vært mange - spesielt innenfor personal og HR-spørsmål. Mange administrative oppgaver er ofte knyttet til en daglig leder i et lite eller mellomstort selskap, så også i mitt tilfelle.

Konsulentbistand innen:

  • Rekruttering innenfor de fleste kategorier av stillinger og bransjer er et naturlig arbeidsfelt
  • Rådgivning rundt innleie av personell er mitt fag
  • Omstillingsprosesser og bistand rundt dette legges gjerne på mitt bord.
  • Markedsføring og profilering, spesielt rundt ansettelsesprosesser
  • Rådgivning og diskusjonspartner rundt lederspørsmål, og/ eller andre utfordringer i bedriften
  • Styreverv og styrefokus
  • Kurs/ foredrag og forelesning om aktuelle temaer jeg har god erfaring fra. HR-relaterte temaer, arbeidsglede og motivasjon, rekruttering og bemanning.
    Eller hva med: Hvilken motivasjon må man ha for å starte en bedrift, og Suksessfaktorer som gjør at vi lykkes!

Er det noe annet du ønsker at jeg skal bidra med?
Ta kontakt i dag!




Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

5406b4c5-77d3-45cf-b2ad-efe7900645d9

Sist endret

19. august 2026

Hentet fra

karriere.no

Referanse

a434f3a0-6906-469e-a06a-e94ad4d08043

Lignende annonser

Laster lignende annonser