NRK TV-aksjonen søker Regionleder Øst -- en engasjert leder med hjerte for frivillighet
NRK TV-aksjonen
0184 Oslo, Hybridkontor
Om jobben
Stillingstittel
Regionleder Øst
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest mandag 15. september
Du er en inspirerende og samlende lagbygger og har solid forståelse for hva som skal til for å mobilisere mennesker og skape engasjement i hele regionen. Regionen består av fylkene Innlandet, Akershus, Oslo, Buskerud, Østfold, Vestfold og Telemark. Rollen innebærer en kombinasjon av operativt arbeid og strategisk utvikling, og du vil inngå i en nasjonal ledergruppe som jobber tett sammen for å sikre felles mål og retning for TV-aksjonen i alle landets fylker.
Arbeidsoppgaver og ansvarsområder
-
Ansvar for den daglige ledelsen av regionen. Du vil ha en særskilt ledelse- og gjennomføringsansvar som fylkesleder for enkelte fylker i regionen. Dette utgjør en stor del av stillingen
-
Budsjett- og resultatansvar for en inntekt på ca. 150 millioner kroner årlig. Følge opp resultater, KPIer og identifisere muligheter i regionen
-
Planlegge, lede og følge opp forberedelser og gjennomføring av TV-aksjonen i Region Øst i tråd med planer, mål og strategi
-
Være en pådriver for utvikling og innovasjon av TV-aksjonen i regionen og nasjon
-
Samarbeid med frivilligsentraler, kommuner, skoler, barnehager, næringsliv og frivillige
-
Personalansvar for tre dyktige og engasjerte fylkesledere, samt 8--10 midlertidige ansatte i perioden april --oktober
-
Være en del av ledergruppen og bidra nasjonalt
Ønsket utdanning, erfaring og ferdigheter
-
Du har erfaring med ledelse og personalansvar, minimum 3-5 år.
-
Erfaring fra arbeid med organisasjonsvirksomhet, frivillighet eller innsamlingsarbeid.
-
Du har god gjennomføringsevne, skaper engasjement og fremdrift.
-
God strategisk og økonomisk forståelse.
-
Du trives i en operativ rolle og liker å ta i et tak det er behov, takler godt høyt arbeidspress i perioder.
-
Høyere utdanning på høgskole eller universitetsnivå, minimum bachelorgrad. Relevant erfaring kan kompensere for manglende utdannelse. Personlig egnethet vektlegges.
Stillingen rapporterer til daglig leder. Kontorplass er i lokalene til Region Øst i Maridalsveien 3 i Oslo, samt mulighet til også å være hos den organisasjonen som har TV-aksjonen, enkelte dager.
Reisevirksomhet og kveldsarbeid må regnes med i perioder, særlig på høsten. Du må ha førerkort klasse B. Dette er en særlig uavhengig stilling.
Hvorfor jobbe hos oss
TV-aksjonen er en av Norges sterkeste merkevarer og viktigste folkebevegelser. Hos oss får du være med å gjøre en forskjell -- sammen med engasjerte kollegaer og tusenvis av frivillige. Vi tror på verdiene våre:
-
Gled deg -- til meningsfulle dager og godt lagspill
-
Ett lag -- vi får ting til sammen på tvers av hele Norge internt og med alle våre støttespillere
-
To skritt foran -- vi planlegger godt og utvikler TV-aksjonen
Vi tilbyr
-
Unik erfaring fra verdens største dugnad
-
Fast, særlig uavhengig stilling
-
Muligheter for nettverksbygging gjennom kontakt med media og ulike aktører som bl.a. politikere, næringsliv, idrett, skoler og trossamfunn
-
Uformelt miljø, korte rapporteringslinjer og gode muligheter for å ta ansvar og gjøre en forskjell
-
Sommertid 1. mai til 1. august
-
Mulighet for hjemmekontor
-
Betalt lunsjtid på 30 min daglig
-
Velferdspermisjoner etter gjeldende retningslinjer
-
AFP
-
Fleksibel arbeidstid, kjernetid fra 9.00 til 15.00 (avvik kan forekomme)
-
Arbeid utover normal arbeidstid må påberegnes i perioder
Lønn i henhold til intern lønnspolitikk
Vi har tro på at mangfold er viktig for å få løst oppdraget vårt på en best mulig måte, og vi oppfordrer derfor alle som er kvalifiserte til å søke hos oss, uansett alder, kjønn, funksjonsgrad og nasjonal eller etnisk bakgrunn.
I henhold til offentlighetsloven § 25 er TV-aksjonen forpliktet til å føre en offentlig søkerliste for alle utlyste stillinger. Listen vil inneholde navn, alder, stilling og bosteds- eller arbeidskommune til samtlige søkere.
Søkere som ber om unntak fra offentlighet, må begrunne dette skriftlig i søknaden. Dersom anmodningen ikke tas til følge, vil søkeren bli varslet før opplysningene offentliggjøres, og får anledning til å trekke søknaden.
Hvordan søke på stillingen
Vi bruker søknadsportalen Nuu og kun søknader sendt via portalen vil bli behandlet. Søknad og CV sendes i portalen så snart som mulig, og innen 15. september. Vi behandler søknader og kaller inn til intervju fortløpende.
Spørsmål om stillingen kan rettes til:
Nina Larsen, daglig leder
Mobil: 481 59 020
E-post: nina.larsen@tvaksjonen.no
Anders Vedholm, Regionleder sør-vest
Mobil: 951 25 776
E-post: anders.vedholm@tvaksjonen.no
Om arbeidsgiveren
I løpet av de siste 50 årene har TV-aksjonen NRK samlet inn over 13 milliarder kroner til humanitære prosjekter. Med brennende engasjement, medmenneskelighet og dugnadsånd, godt forankret i den norske folkesjela, skal vi jobbe for at TV-aksjonen nok en gang blir tidenes beste. Helt siden oppstarten i 1974 har hundretusenvis av bøssebærere besøkt alle husstander i Norge en søndag i oktober. 7000 engasjerte frivillige og kommuneansatte jobber hvert år i komiteer for å verve 100 000 bøssebærere. Les mer om TV-aksjonen på tvaksjonen.no.
NRK TV-aksjonen er en egen stiftelse og NRKs innsamlingsråd tildeler TV-aksjonen etter søknad fra organisasjonene. NRK TV-aksjonen har 13 nasjonalt ansatte i Oslo og fylkesledere i alle fylker i landet.
Om bedriften
Aksjonen er verdens største innsamlingsaksjon målt i antall frivillige og innsamlede midler per hode. Hvert år jobber 7 000 fantastiske frivillige landet over med organiseringen av TV-aksjonen i sin kommune. Målet er at 100 000 bøssebærere skal besøke alle husstander i Norge i løpet av to timer én søndag i oktober.
Dugnad og tradisjon
TV-aksjonen er en nasjonal dugnad der hele Norge deltar: Kongehuset, Stortinget, regjeringen, fylkeskommuner, kommuner, næringsliv, skoler, menigheter, lag og foreninger og lokalsamfunn. TV-aksjonen, slik vi kjenner den i dag, har vært gjennomført hver høst siden 1974, men innsamlingsaksjonen er mye eldre. Den aller første gangen NRK stilte seg til rådighet for et veldedig formål var i februar 1946, for aksjonen «Nasjonalhjelpen for krigens ofre og de falnes etterlatte».
NRK
NRK eier merkevaren TV-aksjonen og NRKs innsamlingsråd tildeler TV-aksjonen. Tildelingen skjer etter søknad fra organisasjonene som ønsker å få TV-aksjonen. Innsamlingsrådet har også en viktig oppgave med å påse hvordan det innsamlede beløpet brukes.
Organisering av aksjonen
TV-aksjonen koordineres av 23 faste ansatte i Stiftelsen TV-aksjonssekretariatet. I tillegg har vi årlig ca 20 midlertidige ansatte, som jobber med gjennomføringen og planleggingen av aksjonen lokalt. Ute i hvert enkelt fylke og i storbyene etableres det fylkes- og byaksjonskomiteer. Videre opprettes det rundt 500 kommune- og bydelskomiteer, som består av TV-aksjonens 7 000 frivillige. I kommunene og nærmiljøene står de frivillige på for å engasjere skoler, næringsliv, trossamfunn, lag og foreninger. De rekrutterer bøssebærere, og organiserer bøsseinnsamlingen. På selve aksjonsdagen besøker 100 000 bøssebærere 2,5 millioner husstander i Norge.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
4273559e-cded-483a-a071-01e32f4cc7c8
- Hentet fra
FINN
- Referanse
425057286