Hopp til innhold

Lege/ALIS på legevakt

Arbeidsgiver

Legevakt, Porsgrunn kommune

Sted

Aallsgate 41, 3922 Porsgrunn

Om jobben

Oppstart
1. januar 2027
Stillingstittel
Lege/ALIS på legevakt
Type ansettelse
Vikariat, heltid 100%
Antall stillinger
1

Søk på jobben

Søk senest torsdag 19. november

Er du utdannet lege, interessert i akuttmedisin og klar for nye utfordringer i vakre Telemark?

Porsgrunn legevakt er en kommunal legevakt som har tilslutning til Sykehuset Telemark avd. Porsgrunn, og har utstrakt samarbeid med flere kommunale tjenester, KAD avdelingen og prehospitale tjenester.

Vi har for tiden ledig 1 års vikariat med mulighet til forlengelse, som legevaktslege hos oss. Muligheter for tilpasset turnus. Turnus ved legevakt innebærer kvelds- og nattvakter. Det er imidlertid muligheter for komprimerte vakter/dager og gode friperioder.

Flere av våre kommunalt ansatte leger er spesialister og det er dannet et faglig forum med ukentlig internundervsining.

Legevakten har et svært godt og trivelig arbeidsmiljø.


Arbeidsoppgaver

  • Lege ved Porsgrunn legevakt
  • Kvalifikasjoner

    • Norsk autorisasjon som lege, du må ha fullført LIS 1
    • Gode norskkunnskaper, muntlig og skriftlig
    • Gode digitale evner - kunne bruke våre arbeidsverktøy
    • Førerkort klasse B, da lege kan rykke ut i sykehusbesøk

    Gyldig politiattest må framlegges før tiltredelse. Denne attesten skal ikke ligge ved søknaden.

    For at vi skal kunne behandle søknaden din korrekt og vurdere om du oppfyller kvalifikasjonskravene, må relevant dokumentasjon (vitnemål og attester) legges ved søknaden. Dette sikrer en god vurdering av kompetansen din, riktig lønnsplassering og en mer effektiv ansettelsesprosess.

    Personlige egenskaper

    Vi søker deg som:

    • Jobber godt selvstendig og i samarbeid med andre
    • Er positiv, tar initiativ og har evne til nytenkning
    • Er fleksibel og har god arbeidskapasitet
    • Tar ledelse i tidvis stressende situasjoner

    Personlig egnethet vil bli tillagt stor vekt.

    Vi tilbyr

    • Fast kommunal lønn
    • Variert arbeidshverdag, med både rolige og hektiske dager
    • Et svært godt og ivaretagende arbeidsmiljø
    • Dyktige kollegaer
    • Faglig forum og internundervisning
    • Gode pensjonsordninger i KLP som kommunal ansatt. Her kan du lære mer om pensjonsordningen i KLP. 
    • Tilrettelegging for kurs, internundervisning og individuell/gruppeveiledning

     

    Hvorfor velge Grenland og Porsgrunn?

    Kanskje du har lyst til å flytte hit for å jobbe hos oss? Det finnes det mange gode grunner til. Regionen vår ligger flott plassert mellom fjell og hav. Her finner du flott natur og et byliv i utvikling. Her er det godt å vokse opp og bo, for både store og små. For å se mer om hva vi har å tilby i regionen og for mer informasjon om Porsgrunn kommune, sjekk ut disse lenkene:

    www.visittelemark.nowww.visittelemark.no/visit-grenlandwww.porsgrunn.kommune.nowww.facebook.com/porsgrunnkommune

    Porsgrunn har et rikt kulturliv og gir gode tjenester i alle livsfaser. Du får nærhet til sjø og fjell og konkurransedyktige boligpriser, noe som gjør området til et godt og attraktivt sted å bo.

     

    Ikke nøl med å ta kontakt med oss om det er noe du lurer på.

    Kontaktinformasjon

    Laila Fosse, Konstituert avdelingsleder, 930 59 899, Laila.Fosse@porsgrunn.kommune.no
    Line Kamilla Heimestøl, Legevaktoverlege, 928 80 876, Line.Kamilla.Heimestol@porsgrunn.kommune.no

    Arbeidssted

    Aallsgate 41
    3922 Porsgrunn

    Nøkkelinformasjon:

    Arbeidsgiver: Porsgrunn kommune

    Referansenr.: 5205461767
    Stillingsprosent: 100%
    Vikariat
    Startdato: 01.01.2027
    Sluttdato: 31.12.2027
    Søknadsfrist: 19.11.2026

    Kontaktpersoner for stillingen

    Line Kamilla Heimestøl

    Legevaktoverlege

    928 80 876

    Line.Kamilla.Heimestol@porsgrunn.kommune.no

    Laila Fosse

    Konstituert avdelingsleder

    930 59 899

    Laila.Fosse@porsgrunn.kommune.no

    Om bedriften

    Porsgrunn kommune er en god kommune å bo og jobbe i, synes vi. Vi kan tilby spennende og meningsfulle arbeidsoppgaver i en kommune som er i utvikling. Kommunen vår er passe stor til at akkurat du har påvirkningskraft, samtidig som du lærer mye nytt. Vi har ca. 37.000 innbyggere og er ca. 3.000 ansatte, noe som gjør oss til den desidert største arbeidsgiveren i Porsgrunn, og en av de største arbeidsgiverne i Vestfold og Telemark. Oppdraget vårt er å levere gode tjenester, være en god samfunnsutvikler og arbeide for videre vekst og utvikling i kommunen. Gjennom motiverte og dyktige medarbeidere løser vi dette viktige samfunnsoppdraget. Vi gir deg utfordringene, vi gir deg mulighet til mestring og stolthet. Vi tror at du vil sette spor etter deg hos oss. Vil du være med?


    I denne stillingen har du rett på en av Norges sikreste pensjonsordninger: offentlig tjenestepensjon. Der de fleste tjenestepensjoner kun utbetales i 10 år, er offentlig tjenestepensjon en utbetaling som varer fra den dagen du slutter å jobbe og livet ut. Du blir trukket 2 % av lønnen din til pensjonssparing og Porsgrunn kommune betaler i snitt inn 15-20 % for deg. Pensjonen inkluderer også uføre- og etterlattepensjon hvis noe uventet skulle skje. Med pensjonsrett i KLP får du medlemspris og gunstige betingelser på en rekke bank, forsikring og spareprodukter.

    Sektor

    Offentlig

    Del annonsen

    Annonsedata

    Rapporter annonse
    Stillingsnummer

    3c353572-2c3e-4be9-b9a7-4cba1ae3c6c6

    Sist endret

    4. november 2026

    Hentet fra

    talentech

    Referanse

    12a983aac4d24406ae49d707c3ad0384

    Lignende annonser

    Laster lignende annonser