Kvalitets- og teamleder med sentral rolle i Engrosfrukt
Engrosfrukt
Håndverksveien 31, 1405 Langhus
Om jobben
- Stillingstittel
- Kvalitets- og teamleder
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidsspråk
- Norsk
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Vil du ha en sentral rolle med ansvar for kvalitet og mattrygghet hos en etablert grossist innen frukt og grønt?
Har du erfaring med kvalitetsarbeid, revisjoner og kvalitetssystemer -- og trives med å lede og utvikle mennesker?
Vi søker en Kvalitets- og teamleder som vil få en sentral rolle i vår verdikjede, med ansvar for kvalitetssystemet, selskapets revisjonsarbeid og ledelse av vårt ordremottak- og kvalitetsteam.
Engrosfrukt har frukt, bær og grønnsaker som vårt viktigste fag- og produktområde, kombinert med et bredt tilleggssortiment. Hos oss får du en variert og operativ hverdag, med mulighet til å påvirke både arbeidsprosesser, kvalitet og videre utvikling av selskapet.
Ditt ansvar Kvalitet, revisjon og mattrygghetDu får hovedansvaret for Engrosfrukts kvalitetssystem, som i dag er basert på BRC, og blir en sentral fagperson innen kvalitet og revisjon i selskapet.
-
Eie og videreutvikle kvalitetssystemet
-
Ha ansvar for selskapets revisjonsarbeid, herunder planlegging, gjennomføring og oppfølging av interne og eksterne revisjoner
-
Være selskapets kontaktpunkt mot revisorer
-
Følge opp avvik, revisjonsfunn og korrigerende tiltak
-
Følge opp reklamasjoner og øvrig kvalitetsarbeid
-
Sikre nødvendig dokumentasjon og sporbarhet
-
Følge opp kvalitetskrav mot leverandører og samarbeidspartnere
-
Sørge for at relevante krav til mattrygghet og kvalitet er implementert og etterlevd
Du vil ha det daglige lederansvaret for teamet som håndterer ordremottak og kvalitetsrelaterte oppgaver.
-
Lede, prioritere og følge opp teamets arbeid
-
Sikre gode rutiner og effektiv arbeidsflyt
-
Følge opp mål og resultater
-
Utvikle medarbeidere og kompetanse
-
Sikre godt samarbeid mellom ordremottak, salg, innkjøp, lager og logistikk
-
Identifisere og gjennomføre forbedringer i teamets arbeidsprosesser
Du vil være fast deltaker i Engrosfrukts bærekraftsgruppe og bidra aktivt i selskapets videre bærekraftsarbeid.
Som en del av rollen vil du også ha ansvar for revisjoner knyttet til selskapets bærekraftsarbeid, og bidra til at relevante krav, dokumentasjon og oppfølging ivaretas.
Hvem ser vi etter?Vi ser etter deg som har erfaring med kvalitet, mattrygghet eller operativ drift, og som ønsker å ta et helhetlig ansvar for både fagområde og mennesker. Du kan ha bakgrunn fra næringsmiddel, grossist, dagligvare eller logistikk. Kjennskap til frukt- og grøntbransjen er positivt, men det viktigste er at du har relevant erfaring og interesse for fagområdet.
Du har gjerne jobbet med kvalitetssystemer og revisjoner, og har kjennskap til BRC eller tilsvarende standarder. Erfaring med avvikshåndtering, forbedringsarbeid, mattrygghet og sporbarhet er relevant, og det samme er erfaring med teamledelse eller personaloppfølging.
Som person er du strukturert, tydelig og løsningsorientert. Du tar eierskap til oppgavene dine, følger opp det du starter og evner å skape fremdrift. Du kommuniserer godt med ulike deler av organisasjonen og trives med å kombinere langsiktig kvalitetsarbeid med en operativ hverdag.
Relevant utdanning er positivt, men solid relevant erfaring kan kompensere for formell utdanning.
Vi tilbyrHos Engrosfrukt får du en sentral og synlig rolle i en virksomhet i utvikling, med kort vei fra idé til beslutning.
Du får stor mulighet til å påvirke hvordan vi jobber, samtidig som du blir en viktig del av et miljø med høy aktivitet og tett samarbeid på tvers av organisasjonen.
-
En variert og spennende arbeidshverdag med stor grad av selvstendighet
-
Mulighet til å påvirke og videreutvikle både fagområdet og arbeidsprosessene
-
En rolle med gode muligheter for faglig og personlig utvikling
-
Tett samarbeid med ledelse og øvrige deler av organisasjonen
-
Et uformelt, inkluderende og godt arbeidsmiljø
-
Korte beslutningsveier og mulighet til å få gjennomslag for gode idéer
-
Konkurransedyktige betingelser og gode arbeidsvilkår
Om bedriften
Engrosfrukt er en av Norges ledende grossister innen frukt og grønt, med Horeca-markedet som vårt viktigste satsingsområde. Vi leverer til hotell, restauranter, kantiner og cateringvirksomheter over hele landet, og har både store og små aktører blant kundene våre.
Hos oss handler det om mer enn å levere varer. Vi ønsker å være en nær og kunnskapsrik samarbeidspartner for kundene våre, og er opptatt av å forstå behovene deres og finne gode løsninger. Vi legger stor vekt på å være effektive, fleksible og pålitelige, samtidig som vi ønsker å ha en personlig og uformell tilnærming, både overfor kunder, leverandører og hverandre.
Vi har gjennom mange år bygget sterke relasjoner til norske bønder og produsenter, både lokalt og nasjonalt. Samtidig har vi et stort internasjonalt nettverk gjennom solide samarbeidspartnere, blant annet Interfrukt SA i Norge og Ewerman AB i Sverige. Dette gir oss tilgang til et bredt utvalg av norskproduserte og importerte frukt- og grøntvarer gjennom hele året.
Frukt og grønt er en spennende bransje i utvikling, og vi ønsker å være med på å drive denne utviklingen fremover. Vi har ambisjoner om videre vekst og jobber kontinuerlig med å utvikle både virksomheten, sortimentet og måten vi jobber på.
Hos Engrosfrukt blir du en del av en bransje med høyt tempo, korte beslutningsveier og mange muligheter til å påvirke. Vi tror på flinke og engasjerte mennesker, godt samarbeid og at det skal være både utfordrende og hyggelig å gå på jobb.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
3527d602-e1c7-45a4-9166-4f758a977e92
- Sist endret
21. oktober 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
479150610