Kvalitetssjef | Alloc AS
Sett preg på kvalitet, mennesker og forbedringer
Fiboveien 26, 4580 Lyngdal
Om jobben
- Stillingstittel
- Kvalitetssjef | Varierte utfordringer i et aktivt og internasjonalt miljø
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidsspråk
- Norsk eller engelsk
- Antall stillinger
- 1
Søk på jobben
Søk senest søndag 30. november
Er du en engasjert og praktisk orientert leder med teknisk forståelse og lidenskap for forbedring? Vil du være med på å bygge opp og videreutvikle et moderne kvalitetsmiljø i en solid industribedrift? Da kan du være den vi ser etter.
I denne nøkkelrollen får du ansvar for å bygge og utvikle det operative kvalitetsteamet, samtidig som du etablerer og oppgraderer Allocs kvalitetsstyringssystem (QMS) – både teknisk og organisatorisk. Du får en sentral rolle i å sikre og heve kvaliteten i alle ledd – fra produksjon og prosess til menneskelig kompetanse og kultur.
Du får jobbe tett på produksjon, ledelse og øvrige nøkkelfunksjoner – og fungere som et viktig bindeledd mellom operativ drift og strategisk ledelse. Stillingen passer godt for en som liker å omsette teori til praksis, og som motiveres av å drive endring og forbedring gjennom folk, system og struktur.
Ansvar og sentrale oppgaver
Du får bygge og lede et operativt team som får ting til å skje i praksis – der kvalitet skapes, ute i produksjonen og i våre forsyningslinjer.Noen aktuelle områder for stillingen:
- Lede og utvikle det operative kvalitetsteamet, inkludert personalansvar.
- Etablere, forbedre og vedlikeholde Allocs kvalitetsstyringssystem (QMS).
- Sikre etterlevelse av relevante standarder, sertifiseringer og myndighetskrav.
- Planlegge og gjennomføre interne og eksterne revisjoner.
- Rapportere kvalitetsstatus og forbedringsarbeid til ledelsen, og være kontaktpunkt mot sertifiseringsorganer.
- Initiere og drive praktiske forbedringsprosjekter i tett samarbeid med produksjon og ledelse.
- Bidra til å heve kvalitetsforståelse og kompetanse i organisasjonen.
Dette får du hos oss
Du får en sentral rolle med påvirkningskraft, faglig fellesskap og rom til å vokse i et ambisiøst industrimiljø.Det er også flere og gode grunner til å bli sentral nøkkelspiller hos oss, som:
- Mulighet til å påvirke og videreutvikle kvalitetsarbeidet i en fremtidsrettet og endringsvillig organisasjon.
- En praktisk og synlig rolle i skjæringspunktet mellom ledelse og operativ drift.
- Et engasjert og kompetent arbeidsmiljø med høy faglig og teknisk standard.
- Gode muligheter for personlig og profesjonell utvikling – også for en yngre ingeniør som ønsker å vokse inn i lederansvar.
- Konkurransedyktige og ordnede betingelser.
- Arbeidssted ved vår nasjonale hovedbase i Lyngdal – et attraktivt område med gode bomuligheter og bra infrastruktur.
Hvem er du?
Vi ser etter en ledertype som liker å kombinere teknisk innsikt med menneskelig forståelse, og trives med å gjøre forbedringer som merkes.Vi tror også at du nikker anerkjennende til flere av disse egenskapene:
- Strukturert og analytisk, men med evne til å finne praktiske og virksomme løsninger.
- Teknisk interessert og trygg på å jobbe tett med produksjonsmiljø og maskinell drift.
- Engasjert og tydelig ledertype som bygger tillit og motiverer til forbedring.
- Samarbeidsorientert og trygg i tverrfaglig samhandling.
- Endrings- og løsningsorientert med fokus på å løfte kvalitet og kunnskap i hele organisasjonen.Kundefokusert og bevisst på at kvalitet er nøkkelen til begeistring og lønnsomhet
Kompetansen vi ønsker oss
Du har både faglig tyngde og praktisk teft – og du evner å bygge kvalitet i både systemer og mennesker.Vi håper også du kjenner deg igjen i mye av dette:
- Relevant utdanning, gjerne teknisk rettet (f.eks. maskin, produksjon eller prosess).
- Kompetanse innen kvalitets- og/eller prosessledelse, gjerne fra industriell produksjon.
- Erfaring med etablering og drift av kvalitetsstyringssystemer (QMS).
- Kunnskap om revisjoner, forbedringsmetodikk og teknisk dokumentasjon.
- Gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk.
Erfaring kan kompensere for formell utdanning – og yngre kandidater med teknisk bakgrunn oppfordres også til å søke.
- Kontakt gjerne Frank Amundlien eller Stefan Jensen i SelectionPartner for en hyggelig og konfidensiell prat om mulighetene i stillingen, eller om du kjenner noen andre vi burde kontakte.
- Vi tar godt vare på din informasjon - se informasjon om personvern.
Enkel søknad
Søk stillingen snarlig via egen knapp eller brukervennlig og enkel metode
https://selectionpartner.no/cv-mail
Oppdatert og fullstendig stillingsannonse: www.selectionpartner.no
Kontaktinformasjon
Frank Amundlien, Sivilingeniør og partner, +47 916 46 600, frank.amundlien@selectionpartner.noStefan Jensen, Siviløkonom og partner, 413 20 170
Arbeidssted
Fiboveien 264580 Lyngdal
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Alloc ASReferansenr.: 5032518746
Stillingsprosent: 100%
Fast Profilert
Søknadsfrist: 30.11.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Stefan Jensen
Siviløkonom og partner
413 20 170
Om bedriften
Alloc AS er en betydelig bedrift i den internasjonale gruppen Beaulieu International Group som har ca. 4500 ansatte globalt. Vi har fabrikker og hovedkontor i Lyngdal. Vi har over ca. 170 ansatte, en omsetning på nær 700 MNOK og er Norges største produsent og leverandør av laminatgulv.
Produktene gleder og begeistrer våre kunder - og markedsføres under merkenavnet BerryAlloc. Gode kundeforhold er avgjørende for å bli stadig bedre. Derfor forbedres produktkvaliteten kontinuerlig av kunnskapsrike og engasjerte folk som sørger for en inspirerende gulvopplevelse. Vi er stolte over å være ledende, med fokus på hele kjeden innen gulv og interiørvegger med mekaniske låsesystemer.
Vi er opptatte av å redusere vår påvirkning på miljøet og fortsatt utvikle oss lønnsomt og bærekraftig..
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
254ca9dd-db64-42a5-ac1e-7e2307d5313b
- Sist endret
4. november 2025
- Hentet fra
talentech
- Referanse
afd3a554b9034c1497d7d0538511ded9
Lignende annonser
Arbeidsgiver
Alloc AS
Sted
Lyngdal
Produksjonssjef
Arbeidsgiver
Mandal Castings AS
Sted
Mandal
Arbeidsgiver
ALCOA NORWAY AS
Sted
Farsund