DNO\&B søker 1. alt-sanger til operakoret
Den Norske Opera & Ballett
Kirsten Flagstads plass 1, 0150 Oslo, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
1. alt
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest lørdag 27. september
Operakoret ved Den Norske Opera & Ballett (kormester Stephen Harris) søker en klassisk utdannet profesjonell mezzosopran med scene- og korerfaring. Vi har én ledig heltidsstilling som 1. alt-sanger. Vi er også alltid interessert i sangere til midlertidige jobber og ekstrakor.
Vi ber alle søkere om å sende KUN ETT nylig lyd- eller videoopptak av én arie som viser deg fra din beste side.
Kandidater som vi finner interessante for en stilling her, vil bli invitert til en heldags-audition i Oslo 20. oktober 2025. For den ber vi deg om å forberede én av de to følgende ariene: Fra Mozarts Cosí fan tutte: Dorabella «Smanie implacabili» ELLER fra Massenets Werther: Charlotte «Va! Laisse couler mes larmes». I tillegg ber vi deg om å ta med to valgfrie kontrasterende arier, av ulik stil, karakter og språk, én av dem fra den romantiske perioden.
Invitasjoner vil bli sendt ut omtrent to uker før prøvesangen sammen med mer informasjon og noen obligatoriske korutdrag.
Kvalifikasjoner-
du har utdanning fra en anerkjent institusjon
-
du føler deg hjemme i både opera- og konsertrepertoar, som solist og som korsanger
-
du har gode skuespillerferdigheter og elsker å opptre
-
du er en ekte lagspiller og føler deg komfortabel i et kor
-
du har en positiv, nysgjerrig og fleksibel holdning
Vi vil legge vekt på personlige ferdigheter. Stillingen vil kreve mye arbeid på kveldstid og i helgene.
Vi kan tilby-
interessant og spennende arbeid i et kompani som er i omfattende og positiv utvikling
-
soloroller og reserveroller for hovedsceneproduksjoner
-
hyggelige kolleger bestående av 52 høyt utdannede sangere fra hele verden
-
utfordrende oppgaver gjennom deltakelse i større eller mindre operaproduksjoner, i egne korkonserter og i konserter med Operaorkesteret og andre aktører
-
gunstige ferieordninger
-
pensjons- og gruppelivsforsikring
-
stillingen lønnes etter tariffavtalen mellom DNO&B -- CREO/Fagforbundet/NTL/NITO
-
fritid for å kompensere for delt dag-/kveldsarbeid, og forberedelsesuker
Vi gjør oppmerksom på at pensjonsalderen for korsangere p.t. er 56 år. Kandidater over denne alderen vil kun bli vurdert for midlertidige jobber.
Den Norske Opera & Ballett ønsker et arbeidsmiljø preget av mangfold og inkludering, og oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke uansett bakgrunn.
Den Norske Opera & Ballett har offentlige søkerlister.
Om bedriften
Den Norske Opera & Ballett (DNO&B) er landets største musikk- og scenekunstinstitusjon. Et vanlig år er det over 300 forestillinger og konserter i Operaen, med ca 370 000 besøkende, inkludert formidling. DNO&B er en mangfoldig arbeidsplass med vel 630 ansatte fra 40 nasjoner fordelt på 40 ulike yrkesgrupper.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
126e164d-7fec-41b3-9b95-1b6209e30860
- Hentet fra
FINN
- Referanse
426383927