Har du lyst til å jobbe med moderne sensorsystemer?
Forsvarets forskningsinstitutt
Instituttvn 20, 2007 Kjeller
Om jobben
Stillingstittel
Forsker – sensorsystemer
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest søndag 19. oktober
Vi ved FFI bruker kunnskapen og ideene våre til å bidra til at Norge har et effektivt og relevant forsvar. Vi søker etter deg som kunne tenke deg å bruke evnene dine til dette!
God situasjonsforståelse er en forutsetning for all krigføring. Radarer og andre typer sensorer bidrar til dette og legger grunnlaget for å kunne ta hensiktsmessige beslutninger og for å kunne utnytte våpensystemer på best mulig måte. I framtiden vil det komplekse trusselbildet kreve at sensorsystemer er tettere integrert og prosesserer raskere enn i dag. Automatiserte og autonome systemer vil bli sentrale for å kunne samle inn, prosessere, utveksle og utnytte informasjon. Vi trenger derfor deg som vil være med på å utvikle disse systemene for framtiden!
Du blir en del av teamet vårt som jobber med sensorer og våpensystemer for luftvern og antioverflatekrigføring om bord på Sjøforsvarets fartøy. Vi bruker teknologikompetansen vår til å øke den operative evnen til Marinens fregatter og korvetter og i bidrag til utvikling og innfasing av nytt materiell. Modellering og simulering er sentralt i arbeidet, og det er også innsamling og analyse av systemdata fra tester og øvelser. Vi formidler resultatene våre gjennom skriftlige rapporter og gjennom foredrag og undervisning for forsvarssektoren.
Arbeidsoppgaver
Oppgavene dine vil inkludere å videreutvikle eksisterende simuleringsmodeller og utvikle nye modeller for framtidige konsepter. Videre vil arbeidsoppgavene kunne bestå av å
- planlegge og delta under tester og øvelser
- gjennomføre analyse av simulerte data og systemdata
- delta i internasjonale fora
- formidle kunnskap gjennom foredrag for forsvarssektoren og bidrag til undervisning
Du vil også kunne bryne deg på prosjektlederoppgaver i framtiden.
Du vil ha tett samarbeid med kollegaer i andre forskningsgrupper ved FFI og i forsvarssektoren. I denne stillingen vil du bidra til at nye ideer kommer på bordet – dette er dermed en unik mulighet til å bidra til at Forsvaret utvikles i riktig retning for framtiden!
Kvalifikasjoner
Du må ha fullført master- eller doktorgrad innen matematikk, fysikk, informatikk eller andre relevante fagområder med gode resultater. Det er også et krav om gode språkferdigheter innen norsk og engelsk. Arbeidsspråket vårt er norsk.
Du må ha kjennskap til programmeringsspråk som C#, C++, Python eller Matlab også bør du ha interesse for programmering
De som søker denne stillingen, må kunne sikkerhetsklareres og autoriseres på nivå Hemmelig / NATO Secret. For denne stillingen er det nødvendig å ha kun norsk statsborgerskap. Du kan lese mer om sikkerhetsklarering på ffi.no.
Personlige egenskaper
Vi ser etter deg som er idérik, analytisk og ikke redd for å legge fram tanker og diskutere med andre. Vi ønsker oss gjerne deg som trives godt med å arbeide sammen med andre og tar initiativ til samarbeid. Samtidig håper vi du liker selvstendig arbeid og evner å gjøre faglige dypdykk.
Vi ønsker et mangfoldig arbeidsmiljø og oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke, uten hensyn til alder, kjønn og bakgrunn, hull i CV-en eller behov for fysisk tilrettelegging.
Personlig egnethet vil bli vektlagt.
Vi tilbyr
Vi kan tilby et unikt tverrfaglig miljø med spennende utfordringer. Vi har fleksibel arbeidstid og sommertid, betalt lunsjpause, gratis parkering, bedriftsidrettslag, bedriftsavtale med treningssenter og andre sosiale tilbud. Som ansatt ved FFI blir du medlem i Statens pensjonskasse, som tilbyr gunstige låne-, forsikrings- og pensjonsordninger.
Lønnen ved FFI følger Statens lønnsregulativ og beregnes ut fra relevans og lengde på utdanning og erfaring. Det trekkes to prosent av lønnen til pensjonsinnskudd i Statens pensjonskasse.
Nærmere opplysninger får du ved å henvende deg til Tung Pham på telefon 99 54 04 14 eller Håkon S. Andersen på telefon 98 84 91 50.
Send søknad vedlagt kopier av vitnemål fra høyere utdanning, samt attester fra arbeidserfaring som er relevante for stillingen, innen 19. oktober 2025.
Kontaktinformasjon
Tung Pham, Sjefsforsker , 99 54 04 14, tph@ffi.noHåkon Storli Andersen, Forskningssjef, 98849150, hakon-storli.andersen@ffi.no
Arbeidssted
Instituttvn 202007 Kjeller
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Forsvarets forskningsinstituttReferansenr.: 5020600533
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 19.10.2025
Kontaktpersoner for stillingen
Om bedriften
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
05ecb690-0e80-495f-81b1-de579b1c27e4
- Hentet fra
talentech
- Referanse
de88e9bc69224c1f9d41e67c44395a76