Kjøttkontrolltekniker
seksjon rødt kjøtt sør, Mattilsynet
4033 Stavanger
Om jobben
- Stillingstittel
- Kjøttkontrolltekniker
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidsspråk
- Norsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hjemmekontor ikke mulig
Søk på jobben
Søk senest fredag 28. november
Stillingen er tilknyttet Mattilsynets Tilsynsdivisjon landdyr og slakteri, avdeling slakteri, seksjon rødt kjøtt sør, ved Norturas slakteri på Forus.
Team Forus består i dag av 4 kontrollteknikere og 4 veterinærer. Du vil jobbe tett sammen med disse, i et engasjert og aktivt team.
Mattilsynet kontrollerer alle husdyr som slaktes for salg, både før de avlives og når de er ferdig slaktet. Dette er en viktig jobb for å sikre trygg mat, overvåke dyrehelsen og dyrenes velferd.
Arbeidet vil hovedsakelig finne sted ved Mattilsynets kontorer på slakteriet og i slaktehallen. Kontakt med slakteriets personell inngår i det daglige arbeidet.
Det kan også være behov for å arbeide ved andre nærliggende slakterier samt å utføre andre oppgaver utenom slakteriene, som for eksempel prøvetaking ute i besetninger.
Arbeidsoppgaver
- Kontroll av slaktene når de er ferdig slaktet på slaktelinjene. Det vurderes om slaktene er egnet til konsum og registreres eventuelle avvik relatert til dyresykdommer og dyrevelferd
- I tillegg gjøres det en viktig jobb med å ta ut ulike prøver av slaktene for å kartlegge forekomst av dyresykdommer og sikre hygienisk kvalitet. Det inkluderer planlegging og gjennomføring av prøveuttak, samt pakking av prøver og håndtering av prøvesvar
- Videre vil det være andre tilsynsoppgaver som også gjelder dyrevelferd og næringsmiddelhygiene, herunder inspeksjoner og saksbehandling
Kvalifikasjoner
- Vi søker etter personer med erfaring som kontrolltekniker, relevant fagbrev eller annen relevant utdanning
- Relevant arbeidserfaring innen slakteritilsyn og kjøttkontroll er ønskelig, men nyutdannede innen næringsmiddelfag oppfordres også til å søke. Ved manglende godkjenning som offentlig kontrolltekniker forventes det at en er villig til å fullføre slik utdanning som ansatt i Mattilsynet
- Det er nødvendig med god norsk skriftlig og muntlig framstillingsevne
- Evne til å gjøre saksbehandling
- Den som tilsettes må ha gode IKT-egenskaper, kunne sette seg inn i Mattilsynets datasystemer og ha evne til å lære nye systemer ved behov
- Søkeren må ha gyldig førerkort i klasse B
Personlige egenskaper
- Motivasjon til å jobbe innen slakteritilsyn og kjøttkontroll
- Evne og lyst til å samarbeide i team, men også til å arbeide selvstendig
- God evne til å jobbe effektivt og nøyaktig i en hektisk hverdag
- Opptatt av kvalitet og å finne gode løsninger på utfordringer som dukker opp
- Evne til å være fleksibel og håndtere endringer i forhold til planlagte oppgaver
- God fysisk helse og evne til å takle arbeid på slaktelinjene (fysisk krevende arbeid)
- Godt humør
Personlige egenskaper vil bli vektlagt
Vi tilbyr
- Fast stilling som inspektør (stillingskode 0676) med lønn etter avtale, avhengig av utdanning, erfaring og kompetanse. For tiden fra kr. kr 490.000 - kr 560.000 for sammenlignbare stillinger i Mattilsynet. For spesielt kvalifiserte søkere kan stillingskode førsteinspektør (1498) og høyere lønn bli vurdert
- Ordnede arbeidsforhold, overtid og ugunstig arbeidstid blir kompensert i samsvar med gjeldende regelverk og særavtale
- En jobb hvor du utfører viktige samfunnsoppgaver for å sikre trygg mat og god dyrevelferd
- Et godt fagmiljø med erfarne og dyktige kolleger
- Gode kolleger som er opptatt av ha godt samarbeid i teamet og i seksjonen, og som ønsker å dele sin kompetanse med resten av seksjonen og Mattilsynet for øvrig
- Medlemskap i Statens pensjonskasse, med gunstige pensjons-, lån- og forsikringsordninger
Slik søker du
Søknader mottas kun elektronisk. Vi ber om at du legger inn attester og vitnemål som vedlegg til søknaden. Søkere som har mulighet for det, laster opp vitnemål via Vitnemålsportalen. Dette sikrer en enkel og sikker overføring av dine dokumenter. For mer informasjon om hvordan du bruker Vitnemålsportalen, besøk vitnemålsportalen.no. I tillegg ber vi om at du oppgir minst to referanser i søknaden.
Kontaktinformasjon
Mona Camilla Fjellstad, Seksjonssjef, 22778206Arbeidssted
4033 Stavanger
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: MattilsynetReferansenr.: 5035805404
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 28.11.2025
Kontaktperson for stillingen
Mona Camilla Fjellstad
Seksjonssjef
22778206
Om bedriften
Vår visjon er at vi sammen trygger framtiden for mennesker, dyr og natur. For å lykkes med dette er vi i gang med en omfattende utvikling av organisasjonen, hvordan vi jobber sammen og hvordan vi utvikler løsninger med vekt på våre brukeres behov. Vi er 1.200 kolleger med kompetanse på tvers av mange fagfelt, som for eksempel veterinærfaget, næringsmiddelproduksjon, biologi, utvikling, jus og forvaltning. Det gleder oss at vi har steget på omdømmemålinger i offentlig sektor, fordi vi er avhengig av tillit og jobber hardt for å oppleves som en hjelper. Vi er til stede i hele landet, og utvikler oss kontinuerlig. Mattilsynet rapporterer til Landbruks- og matdepartementet, Helse- og omsorgsdepartementet og Nærings- og fiskeridepartementet. Les mer på mattilsynet.no.
Inkludering og mangfold er en styrke for Mattilsynet. Vi ønsker oss medarbeidere med ulik kompetanse, fagkombinasjoner, livserfaringer og perspektiver slik at vi kan løse oppgavene på en enda bedre måte. Har du funksjonsnedsettelse, hull i CV-en og/eller innvandrerbakgrunn, oppfordrer vi deg til å krysse av for dette når du søker jobb hos oss. Vi kaller inn minst én kvalifisert søker i hver gruppe til intervju. Får du jobben legger vi til rette for deg om du trenger det. Vi bruker kun avkrysningene til å velge ut riktige kandidater og til anonymisert statistikk.
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
58786cf3-d861-4fe0-8f1b-9d7d5349dba8
- Sist endret
14. november 2025
- Hentet fra
talentech
- Referanse
faa03eb56eda4456b275ffa899bb83a6
Lignende annonser
Forsøkstekniker
Arbeidsgiver
Norsk Landbruksrådgiving SA
Sted
Klepp Stasjon
Grovfôrrådgivere
Arbeidsgiver
Norsk Landbruksrådgiving SA
Sted
Klepp Stasjon
Førsteinspektør
Arbeidsgiver
Tilsynsdivisjon mat og grensekontroll, seksjon import og kriminalitet
Sted
Ski, Sandnes, Oslo, Trondheim